MüzikMüzik Haber

Batum Müzik Festivali’ne Yıldız Yağdı!..

Her sene Batum`da Gürcistan Devlet Kültür ve Turizm Dairesi’nin düzenlediği Batum Müzik Festivali’ne bu sene de 14 ülkeden sanatçılar,gazeteciler ve modacılar katıldı. Müzik OnAir medya sponsoruğunda gerçekleşen festivalin amacı Batum`u ve onun Turizm imkanlarını eşsiz doğasını, Karadeniz’in güzel kıyılarını, tarihi mekanları ve yemek turizmini tanıtmaktır. Ucuz ve kaliteli tatil için Batum’u seçen turist sayısı günden güne artıyor. Çok hızlı gelişen 5 Yıldızlı hotel konseptleri ile Karadeniz’in yükselen turizm beldelerinden birine dönüşüyor.


SANATÇI FUNDA PERFORMANSI İLE BATUM’LU İZLEYİCİLERİN KALBİNDE TAHT KURDU

Etkinlik turizminin gelişmesi adına bir çok uluslararası festivallere ev sahipliği yapan Batum bu konuda da çok iddialı. Uluslararası Kültür Sanat programları kapsamında düzenlenen Batum Müzik Festivaline katılan sanatçılar kendi şarkılarının yanı sıra gürcüce de şarkı söyledi. Müzik OnAir’in medya desteği verdiği Batum Müzik Festivalinde ülkemizi temsil eden sanatçı Funda performansı ile Batum’lu izleyicilerin kalbinde taht kurdu.

ÜNLÜ TASARIMCI MANANA GOGLİCHİDZE TEHLİKE CANLARINI ÇALDI
“KADIN MODASI TEHDİD ALTINDA” DEDİ

Etkinlik kapsamında gerçekleşen Acara Fashion moda gösterisi de dikkat ceken organizasyonlardan biri idi. Gürcistan Tasarımcılar Birliğinin başkanı ve Acara Fashion Week kurucusu Manana Goglicidzhe etkinlik hakkında fikirlerini Müzik OnAir için paylaştı. Kendi defilesinin de yer aldığı moda gösterisinin adını ‘’Kadın kromozomu`’ koyan ünlü modacı tasarımlarında Kadın silüetine önem verdiğini bildirdi. Manana Goglicidzhe son dönem moda akımındaki kadın çizgilerinin kayb olduğunu ve kadınların erkek tarzına büründüğünü ve bunun doğru olmadığını vurguladı.

Ünlü tasarımcı sergilediği ‘’Kadın Kromozomu’’ defilesi ile Kadın çizgilerini kayb etmemeli ver her zaman Kadın olarak kalmalıdır – mesajını vermek istedeğini şöyle ifade etti: ‘’Son dönemlerde dünyada giyim ve tekstil sektöründe avangard tarzı adı ile yeni moda anlayışı geliştirdiler ve bu asıl Kadın tarzının yok olmasi tehlikesini yarattı. Biz tasarımcılar bu tehdidi hissetmeli ve bunu önlemeliyiz. Çok mutluyum ki bu gün Acara Fashion Week’e katılan tasarımcı arkadaşlarımda bu tehdidin farkındalar”.

ACARA FASHİON WEEK’TE GENC TASARIMCI LEMAN SÜLEYMAN RÜZGARI
Batum Müzik Festivali kapsamında düzenlenen Acara Fashion Week Moda gösterisine Türkiye adına genç ve yetenekli tasarımcı Leman Süleyman katıldı ve sergilediği defile ile izleyicilerin yüksek beğenisini kazandı. Defilede Leman Suleyman’a performansı ile eşlik eden sanatçı Funda, misafirlere güzel anlar yaşattı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu