Ceylan Ertem: Müzik Sadece Eğlence Değil, Ağıttır -
MüzikMüzik Haber

Ceylan Ertem: Müzik Sadece Eğlence Değil, Ağıttır

Ceylan Ertem, yaptığı paylaşımda müzisyen olarak tarihte yaşadıkları üzerinden müziğin önemini anlattı. 

Ceylan Ertem, yaptığı paylaşımda müzisyen olarak tarihte yaşadıkları üzerinden müziğin önemini anlattı. Her tarihi olayda müzisyenlerin baskı görmesi ve müziğin bastırılmasını eleştiren Ertem, müziğin sadece bir eğlence aracı olmadığını söyledi.

Şarkıcı, şu an deprem felaketi yaşanan yas sürecini de örnek göstererek şu ifadelere yer verdi: “Bu memlekette hiçbir müzisyenin müziğini paylaşırken çekinmemesini diliyorum. Yas süreçlerini birlikte atlattıktan sonra hep birlikte şarkılar, türküler söyleyebilmeliyiz. Bu koskoca ‘sektör’ yıllardır çürüdü gitti. Yeniden yeşertmek görevimiz. Genç müzisyenlere el vermek, sahnelere destek olmak, bu dev belirsizlik içinden çıkmak görevimiz. Müzik dinleyin, paylaşın. Bu ayıp değil, günah değil. Çünkü müzik sadece eğlence değil. Müzik belgedir, ağıttır, ninnidir, şifadır”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)