Müzikonair Ceza: Rap Müziği Çöplükten Çıkardık, Bu Yaştan Sonra Bir Numara Olma Derdim Yok | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ceza: Rap Müziği Çöplükten Çıkardık, Bu Yaştan Sonra Bir Numara Olma Derdim Yok

Rap müziğin Türkiye'deki kilometre taşlarından Ceza, ''Bu müziği çöplükten çıkarıp, zirveye taşıdık. Müzik platformları çıkana kadar hiç listelerde olmadım. Bu yaştan sonra  bir numara olma derdim yok.'' dedi.

Rap müziğin Türkiye’deki kilometre taşlarından Ceza, Günaydın yazarı Hakan Uç’a konuştu. Ünlü rapçi bilinmeyen yönlerini ve rap müzikte bugüne kadar ortaya koyduğu projelerden söz etti.

Ceza, “1990’larda düğün salonlarında partiler düzenlerdik. Dünyaca ünlü birçok ismi, cebimizdeki harçlıklarla Türkiye’ye getirdik. Kulüpler bizi kabul etmiyordu. Resmen bu müziği çöplükten çıkardık, bu işi en tabandan zirveye taşıdık… Kendimi sürekli güncelliyorum, kalıcı olabildiysek bunun sayesinde diye düşünüyorum. Yeni nesil rapçi arkadaşlarla gurur duyuyorum. Benim her zaman başarılı olan insanlara saygım var.” açıklamasıyla dikkat çekti.

‘Müzik platformları çıkana kadar hiç listelerde olmadım. Bu yaştan sonra  bir numara olma derdim yok.” diyen ünlü rapçi, şöyle konuştu;

”Ben hiçbir zaman zorla saygı sevgi beklemem ama temel taşlarını koydum bu işin. 1990’larda düğün salonlarında en büyük partileri düzenlerdik. Birçok ismi cebimizdeki harçlıklarla Türkiye’ye getirdik; Vartan, Crok, Flyung Steps, Battle Squad, Storm, Tuff Kid gibi… Kulüpler bizi kabul etmiyorlardı, resmen rap’i çöplükten çıkardık…”

Kaynak
Hakan Uç | Günaydın
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)