MüzikMüzik Haber

Dolapdere Big Gang’in Eski Solisti Emir Yeşil Hayatını Kaybetti

Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Dolapdere Big Gang'in eski solisti Emir Yeşil, 43 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Dolapdere Big Gang’in eski solisti Emir Yeşil, 43 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü tiyatro, sinema ve opera sanatçısı Aslı Omağ, uzun yıllardır birlikte olduğu hayat arkadaşının vefat haberini sosyal medya üzerinden duyurdu. Omağ, sevgilisi Emir Yeşil’in kaybını sosyal medya hesabından “Canımız Emir’imizi bu sabah kaybettik” ifadeleriyle paylaştı.

Emir Yeşil hakkında;

Emir Yeşil, 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Müzikal yelpazesi geniş olan Emir, Heavy metal’den soul’a, pop müzikten funk’a kadar farklı tarzlarda müzik dinleyerek büyüdü.

Sahne hayatına 16 yaşında adım atan Emir, birçok grupla performanslarını sürdürdü ve bu süreçte gitar, klavye ve davul çalmayı da öğrendi. Dolapdere Big Gang ile tanınan Emir Yeşil, büyük markaların organizasyonlarında yer aldı. İtalya, Almanya, Rusya, Fransa, Kıbrıs, Azerbaycan, Fas, Güney Afrika, Avustralya ve Japonya gibi ülkelerde düzenlenen birçok konserde sahne aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu