Albüm & SingleMüzikVideo

Ceza “Yok Geri Dönmek” Klibi Yayında!..

Ceza, sözleri kendisine müziği RokaBeat’e ait olan ve geçtiğimiz yıllarda Esen Müzik etiketiyle yayımladığı “Suspus” albümünde yer alan “Yok Geri Dönmek” adlı şarkısına, dinleyicilerinden gelen yoğun istek üzerinde video klip çekti.

Yayınlandığı günden itibaren Youtube’da trend videolar arasında yer alan klibin yönetmenliğini Ali Ata Akel & Ferit Katipoğlu üstlendi.

Post prodüksiyonu MyLiason, plastik makyaj uygulaması ise Dust9Studio tarafından gerçekleştirilen klibin 3D, plastik makyaj ve yüz kalıpları hazırlık süreci 8 artist ile birlikte 3 ayda tamamlandı.

Surat dokusu zamanla büyüdüğü için kemik yapıları birbirine benzeyen farklı yaşlarda 2 oyuncu bulundu. İnsanların nasıl yaşlandıkları gözlenerek, oyuncuların yüzlerinin kalıpları alındı. İki oyuncu için toplamda 6 kademe kaş, burun, çene, yanak gibi farklı yaşlarda çeşitli surat protezleri yapıldı. Protezler iki oyuncu üstünde tekrar tekrar denenerek, her seferinde düzeltmeler ile protezler tekrar yapıldı.

Makyaj ekibiyle bu süreç 2 ay sürdü. Ardından Oyuncuların suratları 3D taranarak, görüntüler üzerinden suratları 3D tracklendi. Birkaç farklı katmanı birleştirerek dijital ortamda yaratılan yaşlandırma maskesi, oyuncuların suratlarına uygulandı. Oyuncular klip çekimi öncesi devamlı hareket halinde oldukları için ve sahnenin ışığı sürekli değiştiği için 3D Track 1 ay sürdü.

Özellikle maskenin göz çevresine entegrasyonunda ve yüzün deforme edilmesinde ekstra özenli çalışıldı. Daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilmek ve oyuncuları arka plandan ayırmak için sahnelerin büyük bölümünde roto yöntemi kullanıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu