Coşkun Sabah: Bana Türk Müziğinin Messi'si Diyebilirsiniz -
MüzikMüzik Haber

Coşkun Sabah: Bana Türk Müziğinin Messi’si Diyebilirsiniz

Coşkun Sabah, ‘Messi’ye kimse topa vurmayı öğretmedi o doğarken bu özellikle geldi’ şeklindeki açıklaması hatırlatılınca “Bana da Türk müziğinin Messi’si diyebilirsiniz” dedi.

Yeteneğinin tanrı vergisi olduğunu söyleyen sanatçı Coşkun Sabah, ‘Messi’ye kimse topa vurmayı öğretmedi o doğarken bu özellikle geldi’ şeklindeki açıklaması hatırlatılınca “Bana da Türk müziğinin Messi’si diyebilirsiniz” dedi.

Anılar, Aşığım Sana, Hatıram Olsun, İşte Bizim Hikayemiz ve Aşk Kitabı gibi şarkılarla Türk müzik dünyasına adını altın harflerle yazdıran Coşkun Sabah, Akşam Gazetesi Güneş Eki Haber Müdürü Yasemin İlan’a konuştu.

Kariyerindeki başarılar ile ilgili konuşan Sabah, ”Sanat hayatımın 53 yılını geride bıraktım, 30 albüm ve yüzlerce beste yaptım. Hepsi sanatsal değeri olan melodiler. Üzülerek söylüyorum ama artık bizim gibi kimse yetişmiyor” açıklamasını yaptı.

Coşkun Sabah, ‘Messi’ye kimse topa vurmayı öğretmedi o doğarken bu özellikle geldi’ şeklindeki açıklaması hatırlatılınca “Bana da Türk müziğinin Messi’si diyebilirsiniz” dedi.

‘Ud Taksimi Yaptığımda Yaşlanma Duruyor!’

Öte yandan genç görüntüsü ile ilgili konuşan Sabah, ”Müzik ruhu besliyor. Ruh da bedeni besliyor. Ruhunuz dinginse, güzel şeylerle besleniyorsa bedeninize ‘anti-aging’ etkisi yapar. Benim geç yaşlanmamda müzik yaptığım andaki aldığım zevkin büyük önemi vardır. Müzik, ruhu genç tutar. Metin Akpınar’ın da lafıdır; sevdiğin işi yaptığın zaman hücre yaşlanması durur.” Bize bir de anti-aging etkili müzik önerilerinde bulunuyor: “Klasik Batı müziği, klasik Türk müziği, duygusal Flamenko, Portekiz fado. Bunlarla ruhunuz duygusal sörf yapar, bedenine anti-aging olarak etki eder. Ben ud taksimi yaptığımda transa giriyorum. Yaşlanma duruyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)