MüzikMüzik Haber

Deha Bilimlier’den Ezberbozan Açıklama: 90’lar Pop Müziğin Ruhu Yok!

Şarkıcı Deha Bilimlier, Akşam YouTube kanalında Yasemin İlan'ın sorularını yanıtladı. Müzik piyasasına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Şarkıcı Deha Bilimlier, Akşam YouTube kanalında Yasemin İlan’ın sorularını yanıtladı. Müzik piyasasına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 90’lar pop müziğin ruhsuz olduğunu söyleyen Bilimlier, ”90’lı yılların şarkıcıların hataları tüm dünyaya herkese örnek olsun. Günümüze kadar kaç kişi kaldı?  Bir tanesinin bile konseri var mı? Onlar 8-9 kişi toplanıp tek konser yapıyorlar. ” dedi.

Deha Bilimlier şunları söyledi;

90’lardan çok sıkıldım artık. Çok ayağa düştü. 3-5 yıldan beri 90’lar partileri bilmem ne. Ne 90’larmış kardeşim! Bıktım artık. Ben anlamadım? Çok da kötüymüş yani. O yıllarda çıkan şarkılar nedir ya? O şarkıcılar kalmamış bile! 90’lı yılların şarkıcıların hataları tüm dünyaya herkese örnek olsun. Günümüze kadar kaç kişi kaldı? Baktığın zaman geriye Tayfun, Asya, Reyhan Karaca’lar vardı… Hiçbiri kalmadılar. Bir tanesinin bile konseri var mı? Onlar 8-9 kişi toplanıp tek konser yapıyorlar. Çok kötü bir durum değil mi? Demek ki burada hata yapılmış ya onların şirketleri para kazandılar. Ekmeğini yediler, paketlediler. O dönemler plak şirketleri böyle şarkıcı arar, şarkıyı patlatır bir daha aramazdı şarkıcıyı. Bir şarkıda kalan çok şarkıcı var. 90’ların ruhu da yok.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu