Müzikonair Demet Akalın’ın Hayat Arkadaşı Okan Kurt İflas Etti! Milyonluk Borç… | Müzikonair
GündemSosyal

Demet Akalın’ın Hayat Arkadaşı Okan Kurt İflas Etti! Milyonluk Borç…

Demet Akalın'ın 2018 yılında boşandığı eşi iş insanı Okan Kurt ve ailesine ait nakliyat şirketleri iflas etti. Mahkeme kararıyla birlikte iki şirket 500 milyon lirayı aşan borç üzerine tasfiye süreci başladı.

Demet Akalın’ın 2018 yılında boşandığı eşi iş insanı Okan Kurt ve ailesine ait nakliyat şirketleri iflas etti. Mahkeme kararıyla birlikte iki şirket 500 milyon lirayı aşan borç üzerine tasfiye süreci başladı.

40 yıldır varlığını sürdüren Martaş bir süre önce ekonomik olarak sıkıntıya düşmüştü. Yüzlerce çalışanın ve alacaklının mağdur olduğu şirket için iflas kararı alındı.

Baba Abdi Kurt ve oğulları Okan ve Ozan Kurt’a ait Martaş Nakliyat şirketleri için konkordato talebinde bulunulmuştu. Her iki şirketin konkordato talepli davası devam ederken, faaliyetleri de zaman içinde durma noktasına geldi.

510 Milyonluk Borç!

Davanın görüldüğü Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, geçen mayıs ayında yapılan duruşmada iki şirket için 1 yıllık kesin mühlet kararı verdi. Ancak mahkemenin verdiği süre dolmadan, dosyaya giren üç kişilik konkordato komiser heyeti raporu, süreci tersine çevirdi. Raporda, şirketlerin borca batık olduğu kaydedildi. Rapora göre iki şirketin borcu 510 milyon TL seviyesinde. Rapora göre, şirketin sahip olduğu, büyük bölümü gayrimenkul olan varlıkların değeri ise 128 milyon TL.

Mahkeme, 11 Mart’ta görülen duruşmada tarafların savunma ve taleplerini aldı. Martaş’ın avukatı, şirketlerin borca batık olmadığını, sahip olduğu gayrimenkuller için yeni bir kıymet takdiri raporu alınması gerektiği kaydedildi. Büyük bir bölümü banka avukatlarından oluşan alacaklılar grubu ise özetle “Şirketler, konkordatoya göre faaliyet göstermiyor” diyerek iki şirket için de iflas kararı verilmesini istedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)