Müzikonair Deniz Akkaya’nın 3.5 Yıl Hapsi İsteniyor! | Müzikonair
GündemSosyal

Deniz Akkaya’nın 3.5 Yıl Hapsi İsteniyor!

AHBAP Derneği kurucusu müzisyen Haluk Levent’in şikayeti sonrası Deniz Akkaya hakkında 3.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Deniz Akkaya, AHBAP Derneği’nin kurucusu Haluk Levent’in kendisine yönelik “hırsız”, “nitelikli dolandırıcı” ve “depremzedelerin parasını çalıyor” şeklindeki ifadeleri üzerine suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili olarak 3.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Levent’in avukatı tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, Akkaya’nın sözlerinin insanlarda güvensizlik yarattığı ve müvekkilin yardım faaliyetlerinin sekteye uğramasına neden olduğu belirtildi.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Akkaya’nın Levent’in onur, şeref ve saygınlığını rencide ettiği ve “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 4 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamede, Akkaya’nın ifadesine de yer verildi. Akkaya, “Amacım, Haluk Levent’in halkın parasına sahip çıkamadığı iddiaları konusunda halkı bilgilendirmekti” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu