Drake, Grammy'deki Adaylıklarından Çekildi -
MüzikMüzik Haber

Drake, Grammy’deki Adaylıklarından Çekildi

Ünlü şarkıcı Drake, 2022 Grammy Müzik Ödülleri'ndeki adaylıklarından çekilme kararı aldı.

Ünlü şarkıcı Drake, 2022 Grammy Müzik Ödülleri’ndeki adaylıklarından çekilme kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde, 2022 Grammy Müzik Ödülleri için aday listesi yayımlandı. Drake’in de ‘Certified Lover Boy’ için ‘En İyi Rap Albümü’ ve ‘Way 2 Sexy’ isimli şarkısıyla ‘En İyi Rap Performansı’ kategorilerinde adaylıkları bulunuyordu.

Variety’nin yaptığı habere göre Drake, 2 kategorideki adaylıklarını da çekme kararı aldı. Ünlü şarkıcının neden böyle bir karar aldığı kesin olarak bilinmiyor. Ancak daha önceden de prestijli kategorilerde kendisine yer verilmemesine, bir siyahi olarak sadece Rap kategorilerinde adaylık almasına yönelik tepki göstermişti.

Şarkıcı, 2018 yılında ‘Hotline Bling’ Rap şarkısı olmadığı halde o kategoride ödül aldığı için de Grammy’i  eleştirmişti. 2019 yılında da Grammy töreninde sahne almayı reddeden sanatçının, ‘Siyahlar yalnızca Rap yapar.’ şeklindeki ırkçı algılamalara karşı yine tepki aldığı ve bu yüzden adaylıklarından çekildiği düşünülüyor.

2022 Grammy Adaylıklarının Listesi İçin Tıklayabilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)