Radyocu RöportajlarıRöportajlar

Dream Türk TV Müzik Direktörü Buket Güngördü’den Müzikonair’a Özel Röportaj

Dream Türk TV müzik direktörü ve konuk koordinatörü Buket Güngördü, Müzik Onair'dan Alper Ergez'in sorularını yanıtladı.

Merhaba Buket Hanım Müzikonair’a hoş geldiniz nasılsınız. Sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahseder misiniz?

Selamlar hoş bulduk, sağlık yerindeyse her gün iyiyim:)

Kendimden özetle bahsetmem gerekirse de üniversitede Radyo & TV programcılığı okurken aynı zamanda bu sektöre de adım attım.

Saran Holding Radyoları’nda uzun süre görev aldım.

Orada bir üniversite öğrencisi olarak stajla başlayan, yıllar geçtikçe de radyo programcılığı ve konuk koordinatörlüğü olmak üzere bana çok fazla deneyim katan tecrübelerim oldu.

2012 yılından beri de Demirören Medya Center‘ın müzik kanalı Dream Türk’ün müzik direktörü ve konuk koordinatörüyüm.

Bugüne kadar radyo programcılığı ve sunuculuk da yaptığınızı biliyoruz. Peki nasıl başladınız? Biraz bahsedebilir misiniz? Ve devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Televizyonda görev almadan önce, çok da keyifle uzun bir süre radyo programı ve sunuculuk yaptım. Üniversite döneminde radyoda staj yapmaya başlamıştım.

Çok deneyimli radyocularla büyüdüm diyebilirim; dolayısıyla kendim programcı olduğumda da sistem olarak tecrübem fazlaydı.

O zamanlar dinleyici ile iletişimde olmak çok özel bir deneyimdi.

Şimdi televizyonda da şarkıları seçerken bunun bana yol gösterdiğini düşünüyorum.

dream türk tv alper ergez buket güngördü müzikonair röportaj

İçinde bulunduğumuz Covid-19 süreci işinizi ve kişisel yaşamınızı nasıl etkiledi?

Tüm dünya ile birlikte tabii ki ben de bu durumun yansımalarını yaşadım. Evlere kapanma paniği ve “Şimdi ne yapacağız” şokundan sonra özellikle Covid-19’un ortaya çıktığı ilk zamanlarda sevdiklerimden uzak kalmak çok yıprattı.

Kendimi dinlemediğim her an için, fazlasıyla içime dönüp ben de herkes gibi hayata dair birçok konuyu gözden geçirdim ve “önce sağlık” diyerek elimdeki birçok değere şükrettim.

Bu anlamda benim için, bu süreç öğretici oldu.

Şimdilerde ise tedbirleri alarak işe ve hayatıma devam ediyorum.

dream türk tv alper ergez buket güngördü müzikonair röportaj

“DİNLEYİCİMİZ DREAM TÜRK’Ü TELEVİZYONDAN İZLEMEKTEN MEMNUN”

Günümüzde dijital sektörün yaygınlaşmasıyla beraber radyolara olan ilginin azalmasını ve müzik kanallarının bile yavaş yavaş dijital sektöre yönelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? DreamTürk olarak sizlerin de böyle bir düşüncesi var mı?

Her platformun ihtiyaçları ve tüketicisi farklı. Yeni teknolojilerle hayatımıza birçok farklı alışkanlıklar girdi ve sektörü kesinlikle değiştirdiğini göz ardı etmemek lazım.

Burada önemli olan izleyicilerin alışkanlıkları. İnsanlar bize dilediği platformdan ulaşabiliyor; ancak görüyoruz ki izleyicimiz Dream Türk’ü televizyon ekranından kumandasıyla açıp izlemekten memnun.

Şu dönem Dream Türk TV’nin müzik direktörlüğünü yaptığınızı biliyoruz. Çalışmalarınız nasıl gidiyor? Yeni projeleriniz var mı? Ayrıca bir dönem Dream TV kanalınız ile de yabancı müzik severlere de hitap ediyordunuz. Çok ilgi görmüştü. Hatta yabancı müzik kanalı MTV ile kıyaslamalar bile yapılıyordu. Tekrar yabancı müzik üzerine bir düşünceniz var mı?

Çalışmalarımız yeni yılla beraber güzel içeriklerle devam ediyor. Sevilen sanatçıların video kliplerinin dışında, eklenen farklı içerikteki programlarımız da mevcut. Her geçen gün kendimizi yenileyen tavrımızla bizi takip eden izleyicilerimize sürprizlerimiz devam edecek.

Geçtiğimiz yıllarda yabancı müzik kanalımız Dream TV aracılığı ile söylediğiniz gibi büyük başarılara imza atıldı. Gerek festivaller gerek konser organizasyonları gibi sahada yer alıp birçok yabancı sanatçı ile izleyici buluşturuldu.

Yeniden böyle bir durum olursa eminim haberiniz olacaktır.

dream türk tv alper ergez buket güngördü müzikonair röportaj

“YAPTIĞIM İŞ HOBİM GİBİ”

Kendinize belirlediğiniz mesleki bir hedef var mı? Ne yaparsam bunu başardım diyebilirsiniz?

Ben aslında hedefime erken ulaşmış biri olarak kendimi şanslı görüyorum  ve bulunduğum konumdan da mutluyum.

Bizim işimizin  zor bir tarafı var bir yandan dinleyicinin nabzını tutmaya çalışırken, diğer yandan da dengeyi iyi ayarlayıp objektif olabilmek önemli.

Bu benim meslekteki hedeflerimden biriydi. Bunu başardığımı düşünüyorum.

Çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir ilgi alanınız merakınız var mı?

Hayatımın büyük bir bölümü müzikle iç içe olduğundan yaptığım iş de aslına bakarsanız benim hobim gibi. Bunun dışında da her fırsatta izlemediğim tüm dizi ve filmleri izliyorum. Kitap okumaya gayret ediyorum. İlgimi çeken ve beni yönlendiren çok şey var. Bunlardan biri ata binmeyi öğrenmek diğeri ise uzun süre yaptığım ve şimdilerde yeniden gündemimde olan paten kaymak.

Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak Müzikonair okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Ben teşekkür ederim, keyifli bir röportaj oldu :) Yeniden müziğin daha aktif olduğu, sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle..

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/OEEWE
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.