Müzikonair Seda Mete: Marilyn Monroe Ruhunu Taşıyorum | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Seda Mete: Marilyn Monroe Ruhunu Taşıyorum

Seda Mete ile kariyeri ve müzikal projeleri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Merhaba, Sevgili Seda Mete öncelikle “Yanıla Yanıla” isimli tekliniz hayırlı olsun.Şarkınızın hikayesini oluşum sürecini sizden dinlemek isteriz?

Merhaba Müzikonair Ailesi. Sevgili Sevtap öncelikle teşekkür ederim. ”Yanıla Yanıla” nın hikayesi bir değişik oldu aslında.. Ben Tekir‘in başka bir şarkısını beğenip, onu kaydetmeye gitmiştim. Hatta Tekir o dönem Çanakkale ‘de yaşıyordu… Kız arkadaşım ile arabaya atladık, yollara koyulduk. Diğer parçayı deniyorum deniyorum mi türlü olmadı. Tekir en sonunda Seda bırakalım dedi. Ben Çanakkale ‘e boşuna gelmedim aç bilgisayarı senden şarkı seçeceğim dedim. İnanılmaz bir adam resmen beste fabrikası kendisi. İşte o şarkı “Yanıla Yanıla” oldu iyi ki de oldu.

Sefa Gülsoy imzalı klibinizde dünyaca ünlü iki efsane isim Marilyn Monroe ve Madonna tarzından ilham aldığınızı gördük ve oldukça da yakıştığını belirtmek isteriz.Bu oluşumun nedenini öğrenebilir miyiz?

Tekrar teşekkürler :) Pandemi dönemi bir yazı okumuştum. ‘Sana ne iyi geliyorsa onu yap’ ile başlayan. Saçlarımı o dönem sarıya boyattım. Kendim için verdiğim en doğru kararlardan biriydi bence. Aslında ikonumuz Marilyn, kendisi o kadar simgesel ve ikonik bir star ki… Madonna , Cristina Aquilera , Paris Hilton , Bella Hadid tüm dünya kadınlarımıza ilham olmuş ben de bu akıma katılmak istedim. O ruhu taşıdığımı düşünüyorum…

Nükhet Duru, Işın Karaca ve Ajda Pekkan gibi önemli ve ünlü isimlerin vokalliğini yaptınız.O süreçlerden bahsedebilir misiniz, bu isimlerle çalışmak nasıl bir duygu ve müzik kariyerinizdeki yolculuğunuzda gelişiminize olan katkılarını dinlemek isteriz sizden?

Çok küçük yaşlarda Nükhet Duru ile tanıştım… Hayatımın dönüm noktasıdır… Sahnede doğru duruş, giyim , makyajdan tutun da  doğru şarkı söylemek, dinleyicilerle sohbet etmek her şeyi ondan öğrendim diyebilirim. Tam 11 yıl birlikte çalıştık. Obenim divamdır. Türkiye’nin en güçlü sanatçıları, starları ile birlikte çalışmak benim için büyük şanstı. Onlardan öğrendiklerim ile bugün buradayım, bu sahnedeyim ve sizlerleyim… İyi ki diyorum..

“Bülent Özdemir Şarkıları” albümünde sizin de seslendirdiğiniz “Sevdalım” şarkısı var. Bu albümde yer almak ve bu şarkıyı seslendirmek nasıl bir duygu ve sizde bıraktığı hisleri öğrenmek isteriz sizden?

Ah o kadar güzel bi hikayesi var ki… Pandemi dönemi yeni yeni sosyalleşebildiğimiz bir zamanda kaydettik. Ben öncesinde bir TV programında ‘Bülent Özdemir kendi bestelerinden oluşan bir albüm yapıyor’ haberini görmüştüm. Keşke ben de bu albümde olsaydım dedim,. Bir hafta kadar sonra bana bi telefon geldi inanamadım, şarkının aranjesi Sezgin Gezgin‘e ait. Muazzam bir müzisyen kendisi de o kadar duygusunu kattı ki tüm enstrümanlar canlı çalındı. Bir gün “ Sevdalım’ ı senfoni orkestrası ile dev bir sahnede söylemek hayalim.

Seda Mete
#image_title

“Adalet”, ve “Yanıla Yanıla” isimli her iki şarkılarınızın sözü ve müziği Tekir’e ait. Tekir ile yollarınız nasıl kesişti? Bundan sonraki projelerinizde de iş birliği içerinde görecek miyiz sizi?

Tekir inanılmaz bir müzisyen , menajerim tanıştırdı bizi. ”Adalet” i bana kendisi buldu. Kıyafet gibi üstüme dikiyor şarkılarını. Bir hareketli şarkımız daha var. O da Tekir imzalı… Nisan ayı gibi dinleyicilerimizle buluşacak.

Müzikal anlamda bundan sonraki  projeleriniz, hedefleriniz nelerdir?

Daha çok şarkılarda buluşmak , üretmeye devam etmek, bundan sonra sürekli beraberiz durmak yok yola devam… Büyük konserlerde buluşmak dileğim. Öyle de olacak.

Seda Mete
#image_title

Çok teşekkür ederiz samimi açıklamalarınız için. Başarınız daim olsun Seda hanım. Son olarak bizim aracılığımızla dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

Ben teşekkür ederim çok keyif aldığım bir röportajdı benim için sevgili Sevtap..

Dinleyicilerim ile daha çok şarkılara buluşacak daha çok ortak duygularda ağlayıp eğleneceğiz..birbirimize sımsıkı sarılmaya devam..

Bu röportaj da bizleri buluşturan

Sevgili Emel Yalçın’a da ayrıca teşekkür ederim🙏🏻

Röportaj: Sevtap Gül | Müzikonair

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu