Müzikonair Eda Defne: Benim Amacım Her Zaman Kaliteli ve Herkese Hitap Eden Kaliteli Eserler Sunabilmek | Müzikonair
RöportajlarSanatçı Röportajı

Eda Defne: Benim Amacım Her Zaman Kaliteli ve Herkese Hitap Eden Kaliteli Eserler Sunabilmek

Şarkıcı Eda Defne ile müzik kariyeri, mesleki hedefleri ve sosyal hayatı hakkında konuştuk.

Merhaba Eda hanım Müzikonaira hoş geldiniz Öncelikle sizleri tanımayanların daha yakından tanıyabilmesi için biraz kendinizden bahseder misiniz?

Selamlar ben Eda Defne, 26 yaşındayım. Annem Karadeniz, babam ise Egeli. Çocukluğum daha çok Karadeniz’de geçti tabii. Bu yüzden yeşille, doğayla, deniz ile aramız bildim bileli çok iyi. Gezmeyi, yurt içi ve yurt dışında yeni yerler görmeyi ve keşfetmeyi, bunun dışında fırsat buldukça kitap okumayı çok seviyorum. Hayvanları sevmek ve saygı duymak da kırmızı çizgim. :)

Müzik ile tanışmanız ilk nasıl başladı?

Müzik ile beş yaşlarındayken babam sayesinde tanıştım. Kendisi de Türkiye’de çok önemli isimlerle çalışmış ve ülkemize çok sayıda müzisyen ve müzik öğretmeni kazandırmış birisi. Beni de o yetiştirdi. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Şimdilerde Hüzünlü Şarkı isimli yeni projenizle müzikseverlerle buluştunuz. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ve şuana kadar gelen yorumlardan memnunmusunuz?

Hüzünlü Şarkı’da da her şarkımızda olduğu gibi birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım benimle birlikte oldu. Anıl Şallıel aranje, Göksun Çavdar klarnet, Görkem Yenilmez tuşlu çalgılar, Ozan Doğan Ariz gitar, Onur Nar yaylılar, Altuğ Öncü ud, Oğuz Yılmaz vokal, Gurur Nar ritimler, Emre Türkmen bas Gitar, Alper Celbiş davul ve Özgür Yurtoğlu ise mix-master’da çalışmama eşlik etti. Gelen tepkilerden çok memnunum.

Sözü ve müziği size ait olan Hüzünlü Şarkı isimli çalışmanızda anlatmak istediğiniz nedir? Hangi duyguları öne çıkarıyorsunuz?

Aslında bu soru kendi içinde, yaptığımız işe olan güvenimizin nereden kaynaklandığını da ortaya çıkıyor. Günümüz koşullarında pop, arabesk, alaturka ve sanat müziği örneklerini harmanlayan eserler bulmak çok zor ve çok nadir görülüyor. Bu projede yola çıkarken biz de bu konuda bilgimize ve profesyonelliğimize güvendik. Diğer şarkılarım gibi Hüzünlü Şarkı’nın kalitesi ile gurur duyuyoruz.

Kendinize belirlediğiniz mesleki bir hedef var mı?

Elbette var. Hemen hemen her şarkımda olumlu yorumlar sık sık duyuyorum. Bütün işleriniz birbirinden güzel ve her şarkıda yeni şeyler ekleniyor tarzında dönüşler almak çok büyük mutluluk sağlıyor. Benim de amacım her zaman kaliteli ve herkese hitap eden kaliteli eserler sunabilmek.

Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Boş zamanlarımda gezmeyi çok seviyorum. Özellikle Balat gibi hem tarihi hem de otantik mekanları gezmek mutluluk veriyor. Deniz havası almayı çok seviyorum. Güzel bir kedim var, onunla oyunlar oynamayı da çok severim. :)

Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Çok teşekkür ederim. Sağlık, mutluluk ve sanat ile kalın. ❤️

author avatar
Alper Ergez
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü ve Başkent İletişim Bilimleri Akademisi Spikerlik Sunuculuk ve Diksiyon Bölümü mezunuyum. Ritüel sanat merkezide kısa süre kamera önü oyunculuk eğitimi aldım ve halen eski TRT spikeri ' Fulya Ergüneş 'ten televizyonculuk, diksiyon ve artikülasyon eğitimi almaya devam etmekteyim.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)