MüzikMüzik Haber

Eurovision’da Sonuncu Olan Almanya Yarışmadan Çekiliyor Mu?

Metal grubu Lord of the Lost’un “Blood & Glitter” şarkısı 2023 Eurovision Şarkı Yarışması'nda 18 puan alarak yarışmayı sonuncu olarak tamamladı. Almanya'nın aldığı derece ülkede yeni bir tartışma yarattı.

Metal grubu Lord of the Lost’un “Blood & Glitter” şarkısı 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’nda 18 puan alarak yarışmayı sonuncu olarak tamamladı. Almanya’nın aldığı derece ülkede yeni bir tartışma yarattı.

Lord od Lost’un şarkısı ve çarpıcı sahne performansı derece almasına yetmedi ve en düşük puanı aldı. 2022 yılında da sonuncu olan Almanya, 2019 ve 2021’de de sondan ikinci sıraya yerleşmişti.

Birçok kişi, oy eksikliğinin diğer Avrupa ülkeleri arasında Almanya’ya yönelik küçümsemeden kaynaklanıp kaynaklanmadığını sorgularken, Alman tabloid gazetesi Bild’de yer alan bir yazıda şu ifadeler yer aldı;

“Avrupa’da bizi DOOF (aptal/aptal) bulmak artık HAVALI mı? Yardım ediyoruz! Yüzbinlerce mülteci Almanya’yı bir özlem yeri olarak görüyor. Biz de onları alıyoruz.”

“Ve İtalyanlar, Covid-19’un zirvesindeyken ölümlerden bunaldığında, hastalarını kliniklerimize ilk biz yerleştirdik.” ifadeleri yer aldı. Gazeteci, “Eurovision sonuçlarına yansımayan şükran eksikliğinden duyduğu hayal kırıklığını”

‘Bizi Beğenmiyorlar…’

Önde gelen bir Alman radyo ve televizyon sunucusu olan Thomas Gottschalk da, kötü puanlara ilişkin kendi bakış açısını sunarak, “ESC’deki reyting söz konusu olduğunda artık Avrupa’nın geri kalanı tarafından kandırılıyoruz. Bizi beğenmiyorlar” ifadelerini kullandı.

Tüm bu tartışmalar Almanya’nın 2024 yılında yarışmadan çekileceği iddialarını beraberinde getirdi.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.