Faruk K: Umarım 'Hadi Bakalım' Bir Umut Şarkısı Olur -
MüzikMüzik Haber

Faruk K: Umarım ‘Hadi Bakalım’ Bir Umut Şarkısı Olur

Uzun süren sessizliğini 'Hadi Bakalım' ile bozan Faruk K Müzikonair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş'ın konuğu oldu.

Uzun süren sessizliğini ‘Hadi Bakalım’ ile bozan Faruk K Müzikonair Instagram canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın konuğu oldu.

‘Hadi Bakalım’ isimli yüksek tempolu cover çalışmasıyla yaz aylarına ‘Merhaba’ diyen Faruk K, şarkının ortaya çıkış sürecinden bahsetti. ‘Hadi Bakalım’a ilişkin konuşan Faruk K, ”Umarım ‘Hadi Bakalım’ bir umut şarkısı olur. Amacımız insanlara enerji vermek. Deniz Erdem ve Demet Akalın’a ömür boyu duacıyım.” dedi.

”Duyunca Sevinçten Havalara Uçtum”

”Mustafa Özen klibini çekti. Mustafa çok enteresan bir yönetmen. Enteresan bir kalp. Ben hayatımda bu kadar gülen, sohbet eden, çekerken eğlenen bir yönetmenle çalışmadım. Haliyle onun ve ekibinin enerjisiyle muhteşem bir iş ortaya çıktı. Onunla çalıştığım için çok mutluyum.”

”Önemli olan müzik sektörüne iyi işler vermek. Benim çok şarkılarım oldu ama doğru kıyafet, doğru aranje, doğru şarkı olmadan olmuyor ne yazık ki. Şarkıyı bana Deniz Erdem önerdi. Sana bir şarkı buldum dedi. Ben havalara uçtum sevinçten. Sözleri rahmetli Aysel Gürel, bestesi Onno Tunç’a ait. Özlem ve sevgiyle anıyorum ikisini de. 90’lı yıllarda sevgili Sezen Aksu hepimize sevdirmişti bu şarkıyı. Çocukluğumdan hatırlıyorum kaseti başa alıp dinlerdim. Deniz Erdem çok akıllı ve inanılmaz titiz davrandı. Şarkıda rap bir bölümün olması ve sevgili Demet Akalın’ın yer alması. Erhan Bayrak arenjesiyle çok iyi bir iş ortaya çıktı.”

”Büyük Bir Görev”

”Sezen Aksu’nun yorumundan sonra bu şarkıyı yorumlamak büyük bir görevdi. Ben çok çalıştım şarkıyla alakalı. Erhan Bayrak arenjeyi yaparken halı dokur gibi yaptı. Benim de okumam esnasında beğenmediğim çok yer oldu, tekrar okudum. Çok iyi olması gerekiyordu. Nihayetinde ortaya bu eser çıktı. Aldığım dönüşler çok güzel şimdilik. Bunun en büyük sebebi işini sevgiyle yapmak. Ben işime aşık bir insanım. Bir buçuk senedir çok sıkı çalışıyoruz çok emek var. Ben dansa çok önem veriyorum. Herkes canla başla çalıştı.”

”Umarım ufak ufak açılmalar tamamlanır. Gerçekten çok zor durumda olan müzisyen arkadaşlarımız var. Herkes ekmek yesin, sahne alsın. Enerjisini seyircisiyle buluştursun. Eğer olursa ‘Hadi Bakalım Show’ ile sevenlerimle buluşmayı arzu ederim. ”

”Dünyayı Sevgi Kurtaracak”

”Ben aslında müziğin her türlüsünü denedim. Elektronik, rock, funky… Müzik benim için bambaşka bir dünya. Tek bir gerçek var enerji çok önemli. Enerjik şarkılar okumayı tercih ediyorum. Benim en büyük altın bileziğim modern dans. Bu yeteneğimi neden insanlara göstermeyeyim? Ben müzik yapmadığım dönemde de sahnedeydim. Dans ve tiyatro yapıyorum. Bir şekilde müziğin içindeyim. Duygusal bir yapıya sahibim. Kimse kimseyi sevmek durumunda değilmiş ama herkes birbirine saygı duymak zorunda.”

”Deniz Erdem ve Demet Akalın’a ömür boyu duacıyım. Beni seven de sevmeyen de sağ olsun. Yüreğinde sevgi olan herkes benim için kıymetlidir. Hoşgörülü bir insanım. Tüm dünyaya başta barış diliyorum. Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar yüreğimi cız ettirdi. Dünya liderlerinin buna bir son vermesi lazım. Beni çok yaraladı. Dünyayı sevgi ve saygı kurtaracak. Ne kadar ömrümüz olduğunu bilmiyorum ama kalan ömrümüzü sevgiyle geçirelim. Umarım ufak ufak da olsa açılmalar olur. Herkes işine geri döner. Herkesin yolu, bahtı açık olsun. ‘Hadi Bakalım’a emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım ‘Hadi Bakalım’ bir umut şarkısı olur. Amacımız insanlara enerji vermek.”

Canlı yayın tekrarı;

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)