Müzikonair Faruk K’dan Yıllar Sonra Gelen İtiraf: 2001 Yılında Hakkım Yendi! | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Faruk K’dan Yıllar Sonra Gelen İtiraf: 2001 Yılında Hakkım Yendi!

Faruk K Müzikonair Instagram hesabından yayınlanan Sevtap Gül ve Özcan Beylan'ın sunumuyla gerçekleşen canlı yayında konuştu. Ünlü şarkıcı 2001 yılında büyük bir çıkış yakaladığı Azar Azar şarkısının başarısını anlattı ve o yıl hakkının yendiğini söyledi.

Faruk K Müzikonair Instagram hesabından yayınlanan Sevtap Gül ve Özcan Beylan’ın sunumuyla gerçekleşen canlı yayında konuştu. Müzik çalışmaları ve yeni projelerine dair merak edilen sorulara yanıt verdi. Ünlü şarkıcı 2001 yılında büyük bir çıkış yakaladığı Azar Azar şarkısının başarısını anlattı ve o yıl hakkının yendiğini söyledi.

2001 yılında Davut Güloğlu’nun Oy Nurcanım şarkısıyla Kral Müzik Ödülleri’nde ödül almasına değinen Faruk K, şu sözleri kullandı;

”O yıl firmalar çıktı en büyük parayı verene ödülü verdiler. Çok zoruma gitti, hakkım yendi. Yıllar sonra o ödülü o radyonun terasında gördüm. Rüzgardan kapı çarpmasın diye kapının önüne konmuş…”

Radyonun Kapısına Koyulmuş!

İşte Faruk K’nın açıklaması;

2001 yılında Azar Azar o kadar patladı ki 11 ülkede 17 sanatçı tarafından seslendirilmiş bir şarkı oldu. O yıl en iyi çıkış yapan adaylar arasında Davut Güloğlu Nurcanım ile Faruk K Azar Azar vardı. Arkadaş orada da firmalar ortaya çıktı ‘kim en büyük parayı verecek ödülü ona vereceğiz’ dediler. O kadar zoruma gitti ki. Bu şarkı o kadar tutmuş, haftalarca bir numara kalmış. Benim o sene gerçekten hakkım yendi. O kadar kalbim kırıldı ki. Her zaman ödül alan sanatçı daha üretken, verimli olur. O ödül Nurcanım’a gitti. Yıllar sonra bir radyo programında. O müzik firmasının radyosunda program yapan Salih Keçeci’nin radyo programına konuk oldum. Programa ara verdik, terasa çıktık kahve içtik. Ödülü orada gördüm… Kapı çarpmasın rüzgarda diye kapının önüne koyulmuştu biliyor musunuz? Yerde birkaç daha ödül vardı. Böyle enteresan bir şey yaşamıştım….

author avatar
Turuncu Sayfa
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)