Ana Sayfa » Müzik » Geçtiğimiz Ay En Çok Alişan’ı Konuştuk!

Geçtiğimiz Ay En Çok Alişan’ı Konuştuk!

oduller-reklam-banner

MTM (Medya Takip Merkezi) tarafından yapılan araştırmada aralarında muzikonair.com ‘un da olduğu yazılı,görsel ve dijital medyada Haziran ayında en çok haber olan ünlü şarkıcılar belirlendi.

Müzik dünyasında sık sık kariyer ve özel hayatı ile gündeme gelen isimler arasında Alişan ilk sırada yer alırken, ikinci sırada Demet Akalın, üçüncü sırada ise İbrahim Tatlıses yer aldı.

Alişan ölümden döndü

Bodrum’da vereceği konser için, İstanbul’dan İzmir’e gittiği öğrenilen Alişan’ın kullandığı cip, Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde iki aksın kırılması sonucu bariyerlere çarpıp devrildikten sonra 30 metre sürüklendi. Alişan ile yanında bulunan eşi Buse Varol ve 2 yaşındaki oğulları Burak Tektaş kazayı yara almadan atlattı. Yaralanan yabancı uyruklu bakıcı ise hastaneye kaldırıldı. Alişan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yolda seyir halindeyken ne olduğu anlamadan aracın bariyerlere çarptıktan sonra devrildiğini belirterek, ‘Büyük şok yaşadık, ölümden döndük.’ dedi.
Yaşadığı talihsiz kazada ölümden dönen şarkıcı Alişan ay boyunca medyada 5 bin 242 haberde yer alırken, kaza anında 5 haftalık hamile olan ve bebeğimi melekler korudu diyen eşi Buse Varol ise 3 bin 81 haberde yer alarak Haziran ayında en çok konuşulan ünlü isimlerinden oldu.

“Ne çektin be Mihriban…”

Koronavirüs salgınından dolayı konserleri iptal olduğu için maddi zorluklar yaşadığını iddia eden
Demet Akalın’ın boğazda açtığı Hira Han isimli lüks restoran haberleriyle gündemdeydi. Sosyal medya
kullanıcıları ise ünlü popçuya ‘Hani geçinemiyordun?’ diye tepki gösterirken Akalın, “O restoran
benim değil arkadaşlar. Okan’ın ailesine ait” dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen İstanbul Yeditepe Konserleri’ndeki performansı ile de bolca gündeme gelen Akalın, konserde Musa Eroğlu ile özdeşleşen Abdürrahim Karakoç’un eseri “Mihriban” türküsünü seslendirdi. Konserdeki türkü performansına yönelik sosyal medyada ‘Ne çektin be Mihriban…’ esprileri yer aldı. Demet Akalın sessizliğini bozdu ve bir canlı yayında ”Eleştirenler gayet haklılar. Hiç takılmadım. Sadece o türküde değil diğer şarkılarda da kendimi hiç beğenmedim. Aylar sonra ilk kez konsere çıkınca sonuç bu oldu. Bir de diyorlar ki ”Çok güzel söyledin” yahu neresi güzel Allah aşkına? Ben kendimi izleyemedim, tahammül edemedim…” açıklamalarında bulundu. Ay boyunca medyada toplam 4 bin 511 habere adını yazdıran Akalın, MTM’nin Haziran ayının en popülerleri listesinde adını üçüncü sıraya yazdırdı.

iŞTE MTM tarafından hazırlanan bu ayın istatistikleri;

SANATÇI HABER SAYISI
ALİŞAN 5.242
DEMET AKALIN 4.511
İBRAHİM TATLISES 3.160
SEDA SAYAN 3.072
KENAN DOĞULU 1.875
MABEL MATİZ 1.738
HALUK LEVENT 1.725
AJDA PEKKAN 1.717
SEZEN AKSU 1.588
HADİSE 1.525

Bir Önceki Ayın En Çok Konuşulan İsmi İçin Tıklayın

Reklam
oduller-reklam-banner