EkranSosyal

Gönül Dağı Dizisinde Taciz Skandalı! İki Kadın Arasındaki Dava Sonuçlandı…

Gönül Dağı dizisinin setinde geçtiğimiz Ağustos ayında iki kadın set çalışanı arasında yaşanan ve yargıya intikal eden taciz davası sonuçlandı.

Gönül Dağı dizisinin setinde geçtiğimiz Ağustos ayında iki kadın set çalışanı arasında yaşanan ve yargıya intikal eden taciz davası sonuçlandı. Olay, 31 Ağustos 2023 tarihinde meydana gelmişti.

Saç asistanı Zeynep Çetinkaya, Makyaj Şefi Kardelen Özbek’in kendisini dudağından öpmeye çalışarak taciz ettiğini iddia ederek dava açmıştı. Mahkeme, Zeynep Çetinkaya’nın haklı olduğuna hükmetti ve taciz edilmesine rağmen işten çıkartılmasını haksız buldu.

Sinema TV Sendikası, taciz olayını dile getirip şikayette bulunan Zeynep Çetinkaya’nın yanında olduğunu ve haksız işten çıkartılmasını kınadıklarını açıkladı.

Sendikadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Kamuoyuna,

Köprü Film’in yapımcılığını üstlendiği ‘Gönül Dağı’ isimli dizi film projesinde Saç Asistanı olarak çalışan meslektaşımız Zeynep Çetinkaya aynı dizinin setinde Make UP Şefi olarak çalışan Kardelen Özbek tarafından cinsel tacize uğramış, yapım şirketi tarafından ise maruz kaldığı tacizi bildirmesine rağmen haksız olarak işten çıkartılmıştır.

Sendika olarak takip ettiğimiz dava dosyasında çıkan kararda; Mahkeme Zeynep Çetinkaya’ya cinsel tacizde bulunan Kardelen Özbek’i suçlu bularak, cezalandırılmasına karar vermiştir.

Zeynep Çetinkaya’nın Yanındayız!

Sinema Sendikası

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu