EkranGündemSosyalVitrin

Hakan Ural: Z Kuşağı Oy Kullanmamalı

Hakan Ural sunuculuğunu yaptığı programda Z kuşağıyla ilgili yorumda bulundu.

Hakan Ural sunuculuğunu yaptığı ‘Neler Oluyor Hayatta’ adlı programda Z kuşağına yönelik açıklamalarda bulundu. “Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?” başlıklı sokak röportajını değerlendiren Ural, Z kuşağının oy kullanmamasını gerektiğini söyledi.

Teknolojiyle birlikte başka bir algıyla büyüyen 2000 sonrası doğumlu jenerasyon Z kuşağı olarak adlandırılıyor. Bir dönem bu kuşağın davranışlarının farklı olması sosyologların ve psikologların dikkatini çekmişti. Bilimsel olarak da değişen dünya düzeni ve bedenin geçirdiği kimyasal değişimlerle bu jenerasyonun gerçekten de diğerlerinden farklı olduğu anlaşıldı. Bu kuşağı yakından tanımak için sık sık sosyal deneyler ve sokak röportajları yapılıyor.

Sabahları bir magazin programında sunuculuk yapan Hakan Ural bu sokak röportajlarından birini yorumladı ve sert eleştirilerde bulundu. Ural, “Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, ideolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence” dedi.

Ural’ın sarf ettiği bu sözlere sosyal medyada tepki yağdı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu