Ana Sayfa » Müzik » İlyas Yalçıntaş Besteleri Kapış Kapış…

İlyas Yalçıntaş Besteleri Kapış Kapış…

oduller-reklam-banner

İncir şarkısı ile hayatımıza giren İlyas Yalçıntaş, İçimdeki Duman, Bu Nasıl Veda, son günlerde listelerde zirveden inmeyen ‘Gel Be Gökyüzüm’ gibi şarkıları ile de adından sıkça söz ettirirken, besteleriylede bir çok sanatçının dikkatini çekti.

Sibel Can, Nilüfer, Ziynet Sali, Simge, Rafet El Roman, Kutsi, Ebru Yaşar, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Deha gibi birçok isim beste için Yalçıntaş’ın kapısını çalarken; komşu ülkeler İran ve Azerbaycan’da da çok hayranı olan sanatçının bestelerine oralardan da talep çok.

İlyas Yalçıntaş; “Şarkılarımı sevip, kaliteli bulup, içinde kendilerine ait birşeyler hissederek, bestelerimden istiyorlar. Hepsi birbirinden kıymetli, tecrübeli isimler. Beni çok onure ediyorlar. Ben bestelerimi kişiye özel değil, kendi hislerime, kendi duygularıma, kendi tarzıma göre yazıyorum. Çok isterim bestelerimi bu özel isimlerin hepsi okusun, ama kişiye özel, kişinin tarzına göre değilde, kendi tarzıma göre yazdığım için, şarkılarımı gönderdiğimde, Senden dinlediğim gibi bende durmadı şarkı diyorlar bazen:) Şuan devamlı sanatçı arkadaşlarımla görüşüyoruz yazışıyoruz, stüdyoda buluşup birlikte müzik yapıyoruz. Belki bir düet sürprizi yapabiliriz”dedi.

Reklam
oduller-reklam-banner