Müzikonair İnci Taneleri Dizisiyle İlgili Şoke Eden İddia! Senaryo Alıntı Mı? | Müzikonair
GündemSosyalVitrin

İnci Taneleri Dizisiyle İlgili Şoke Eden İddia! Senaryo Alıntı Mı?

Film ve dizi eleştirmeni Murat Soner, YouTube kanalında son olarak İnci Taneleri dizisini mercek altına aldı. Diziyi eleştiren Murat Soner, senaryonun 2005 yılında yayımlanan Gönül Yarası filminden uyarlandığını söyledi.

Film ve dizi eleştirmeni Murat Soner, YouTube kanalında son olarak İnci Taneleri dizisini mercek altına aldı. Diziyi eleştiren Murat Soner, senaryonun 2005 yılında yayımlanan Gönül Yarası filminden uyarlandığını söyledi. Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı ve başrol karakterine hayat verdiği İnci Taneleri dizisiyle ilgili yeni bir tartışma konusu başladı.

Murat Soner, ”Yılmaz Erdoğan’dan İnci Taneleri olarak bize aktarılan bu hikaye neredeyse Gönül Yarası filminden alıntı….  Bu Yavuz Turgul hikayesi Yılmaz Erdoğan’dan İnci Taneleri oldu öyle mi?” ifadelerine yer verdi.

Gönül Yarası

Gönül Yarası filmi konusu;

Bütün hayatını Anadolu’nun ücra köşelerinde öğrencilerine adamış, bunun uğruna karısı ve çocuklarından bile vazgeçmiş bir öğretmen Nazım (Şener Şen). Psikopat kocasından kaçıp, kızıyla birlikte İstanbul’a yerleşen ve bir pavyonda çalışan türkücü Dünya (Meltem Cumbul). Eski karısı Dünya’ya takıntılı bir aşkla bağlı, gözü kara, sevdası için dünyayı yakacak kadar çılgın bir adam: Halil (Timuçin Esen). Nazım Bey, Anadolu’da öğretmenlik yapmaktadır. Emekli olduktan sonra İstanbul’a yerleşir ve emekli maaşının bağlanmasını beklerken arkadaşı Takoz’un (Sümer Tilmaç) taksisinde çalışmaya başlar. Dünya ise pavyonda çalışan ve eski kocası Halil ile başı belada olan zor durumda bir kadındır. Bir gün, Nazım’ın taksisine bindiğinde her ikisinin de hayatı değişir. Nazım, Dünya’yı her gün işe götürüp getirmeye başlar. Bir gün Dünya’nın eski kocası pavyonu basınca, Nazım, Dünya ve küçük kızına sahip çıkar. (Vikipedi)

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)