MüzikMüzik Haber

İngiltere Hükümeti, İçerik Oluşturucu ‘Ücretlendirme Çalışma Grubu’ Oluşturuyor

Dünyanın en büyük üçüncü kayıtlı müzik pazarı olan Birleşik Krallık'ta hükümet, içerik oluşturucuların ücretlendirilmesi konusunda kendi deyimiyle bir çalışma grubu oluşturdu.

Dünyanın en büyük üçüncü kayıtlı müzik pazarı olan Birleşik Krallık’ta hükümet, içerik oluşturucuların ücretlendirilmesi konusunda kendi deyimiyle bir çalışma grubu oluşturdu.  Aynı hafta müzik akışı meta verileri konusunda bir endüstri anlaşmasını açıkladı.

İNGİLTERE ATAKTA

İngiltere müzik konusunda atağa geçti. Bu girişimler, müzisyenler için adil ödemeyi teşvik etmeyi ve akış endüstrisindeki meta verilerin doğruluğunu ve şeffaflığını artırmayı amaçlıyor.

UZMANLAR VE TEMSİLCİLER

Hükümete göre, yeni grup müzik sektörünün dört bir yanından temsilciler ve uzmanlardan oluşacak ve başarılı ve küresel olarak rekabetçi bir sistemin parçası olarak mevcut ve gelecekteki müzik yaratıcıları için adil ücretlendirmeyi destekleyen sektör liderliğindeki eylemleri araştıracak ve geliştirecek.

Birleşik Krallık Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı Devlet Bakanı Sir John Whittingdale, Kültür Medya ve Spor Komitesi Başkanı Dame Caroline Dinenage’ye hitaben 23 Mayıs’ta yazdığı bir mektupta bir çalışma grubu oluşturma planını açıkladı.

Whittingdale, yeni kayıt sözleşmelerindeki telif ücretlerinin arttığını ve yeni sözleşmelerdeki ortalama oranların artık %25 civarında olduğunu kabul etti.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.