Instagram 'Notlar' Kısmına Müzik Ekleme Özelliği Geldi -
GündemSosyalVitrin

Instagram ‘Notlar’ Kısmına Müzik Ekleme Özelliği Geldi

Instagram kullanıcıları, son zamanlarda platformdaki yeni bir özellikle karşılaştı. Artık Instagram'da durum güncellemesi alanından müzik paylaşmak mümkün hale geldi

Instagram kullanıcıları, son zamanlarda platformdaki yeni bir özellikle karşılaştı. Artık Instagram’da durum güncellemesi alanından müzik paylaşmak mümkün hale geldi. Bu özellik, eski popüler uygulama MSN’nin dinlenilen şarkıyı bildirme özelliğini hatırlattı. Peki, Instagram notlar kısmına nasıl müzik eklenir?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Instagram, sürekli olarak yeni özelliklerle dikkat çekiyor. Son olarak, takipçilerinizle dinlediğiniz müzikleri paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sundu.

Instagram’ın DM bölümünde, kullanıcının isminin yanında yer alan “Notlar” bölümünde önceden sadece kısa durum metinleri ve emojiler paylaşılabiliyordu. Yeni güncellemeyle birlikte artık buraya müzik eklemek de mümkün hale geldi. Güncellemeyle birlikte, kullanıcılar istedikleri bir şarkının 30 saniyelik bir bölümünü bu alanda paylaşabilecekler. Takip ettikleri diğer kullanıcılar da bu şarkıları dinleyebilecek. Bu yeni özellik, bir dönemin popüler çevrimiçi sohbet programı MSN’i akıllara getirdi. 2000’li yıllarda sıkça kullanılan bu uygulamada insanlar, anlık ruh hallerini yansıtan müzikleri “Ne dinliyor” özelliğiyle paylaşıyorlardı.

Instagram Notlar’a müzik eklemek oldukça basit bir işlem. DM sayfanıza gelerek profil fotoğrafınızın yanındaki “+” sekmesine tıklamanız yeterli. Açılan ekranda not yazılan yerin hemen altında bir müzik notası simgesi bulunuyor. Bu alana tıkladığınızda şarkı ekleyebilirsiniz. Daha sonra eklemek istediğiniz şarkının istediğiniz 30 saniyelik bölümünü seçerek paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)