Ana Sayfa » Müzik » Irmak Arıcı’ya Şok! Şarkısı İzinsiz Kullanıldı, Tehdit Edildi…

Irmak Arıcı’ya Şok! Şarkısı İzinsiz Kullanıldı, Tehdit Edildi…

oduller-reklam-banner

İzin alınmadan şarkısı Spotify’a yüklenen ve habersizce yorumlanan Irmak Arıcı, telif haklarının ihlal edilmesi üzerine harekete geçti. Ünlü şarkıcı tehdit mesajları alıyor.

Şarkıcıların şarkılarını farklı versiyonlarla yorumlayan ‘Naz Dej’ isimli kişinin kendisine ait olmayan şarkıları Spotify kanalında yayımlayarak, haksız kazanç sağlamak istediğini gündeme getirmiştik.

Konuyla ilgili sıcak gelişmeler haberimizde…

Irmak Arıcı Tehdit Edildi

Spotify’daki hesabında telif haklarını ihlal eden ve izinsiz olarak sanatçıların şarkılarını yorumlayan Naz Dej ile ilgili şoke eden gelişmeler ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, konuyla ilgili gerekli müdahaleleri yapmak isteyen Irmak Arıcı tehdit edildi. ‘Mevzum Derin’ isimli şarkısının farklı bir kişi tarafından izin alınmadan yorumlanmasına karşı gelen Irmak Arıcı tehdit edildi. Irmak Arıcı’yı hedef alan kişi veya kişiler ‘Naz ile uğraşma seni öldürürüz’ ifadelerini kullandı.

Bilal Sonses’in De Hakları İhlal Ediliyor

Spotify’daki Naz Dej isimli sanatçının Irmak Arıcı, Murat Boz, Fikri Karayel ve Derya Uluğ gibi şarkıcıların şarkılarını izinsizce söyleyip, kayıt altına almasını ve Spotify’da erişime açmasını açığa çıkarmıştık. Gelen son bilgilere göre bu isimlere Bilal Sonses de eklendi.

Spotify Sorumlu Tutulacak

Spotify’daki skandal konuyla ilgili gerekli hukuki işlemlerin başladığı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Sosyal medya yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte bu ve benzeri suçlarla da daha hızlı ve kolaylıkla mücadele edilebilecek. Telif haklarını ihlal eden içeriklerin erişime açılmasından sorumlu Spotify da bu konudan sorumlu tutulabilecek.

Sosyal Medya Yasası Düzenlemesi Yürürlükte

TBMM’de kabul edilerek yasalaşan sosyal medya düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.  İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kapsamında 10 madde yürürlüğe girmiş olacak.  Nitekim siber suçlarla bundan böyle daha kolay bir şekilde mücadele edilebilecek.

İlgili Haber:Yine Spotify Yine Telif Hakları İhlali!

oduller-reklam-banner