Işın Karaca: Hala Sahnede En Çok İş Yapan Sanatçıyım! -
MüzikMüzik Haber

Işın Karaca: Hala Sahnede En Çok İş Yapan Sanatçıyım!

Kısa bir süre önce senfonik albümünü piyasaya süren Işın Karaca Türk müzik piyasasına ilişkin açıklamalarıyla dikkat çekti.

Kısa bir süre önce senfonik albümünü piyasaya süren Işın Karaca Türk müzik piyasasına ilişkin açıklamalarıyla dikkat çekti. ”Çok özensiz bir sektör haline geldik” diyen Işın Karaca, ”Bugün hâlâ sahnede en çok iş yapan sanatçıyım. Yeni dönemin şarkıcıları hep aynı ses gibi. Birilerinin bu ülkede şarkı söylemesi lazım. Tıpkı Sting gibi… Ölümsüz müzisyenlerin yolunda yürümek büyük bir vizyon ve özveri gerektirir. Bunu da yapmak bize nasip oldu.” dedi.

Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Işın Karaca’nın açıklamaları;

“Yapacaksam bir şeyin en iyisini yapmalıyım” derim. Herkesin aynı işler yaptığı, şarkıların murdar olduğu bir süreçten geçiyoruz. Çok özenli bir sektörken çok özensiz hale geldik. Ve herkes tembelleşti. Radyoyu bir aç tüm kadın sesler, besteler aynı. Tam da böyle bir dönemde müzikte başa dönmeye karar verdim ve üç yıl üzerine çalıştığım senfoni albümünü yaptım. Cesurca ama risk değil. Sesine ve sanatına güvenen hiçbir şeyden korkmaz. Zaten hiçbir zaman ticari kaygım olmadı, müzikte de olmaması gereken bir şey. Zaten bu kaygıyı taşıyınca seri üretime geçildiğini, seslerin ve şarkıların birbirine benzediğini görürsün. Bugün hâlâ sahnede en çok iş yapan sanatçıyım. Baktım benim şarkılarımı başkaları okuyor ve murdar olacak çünkü yeni dönemin şarkıcıları hep aynı ses gibi. Birilerinin bu ülkede şarkı söylemesi lazım. Tıpkı Sting gibi…

Ölümsüz müzisyenlerin yolunda yürümek büyük bir vizyon ve özveri gerektirir. Bunu da yapmak bize nasip oldu. Bu albümüm bir delilik işi. Kimse cesaret edemez. Bunu yaşamayan şarkıcı da şarkıcıyım diye geçinmesin. Hayatımdaki en büyük haz o senfoninin önünde şarkı söylemek, daha büyüğünü yaşamadım. Ben bir müzisyen olarak doğdum ve bir müzisyen olarak göçüp gittikten sonra, “Bu ülkede iyi işler yapan, böyle bir sanatçı vardı” dedirtmek isterim. Zira albümü yokken bile ünlü olan bir isimdim ben vokalistken bile…

Ama artık ünlü olmak da çok kolay, eskiden böyle değildi. Bu albümüm bir delilik işi. Kimse cesaret edemez. Bunu yaşamayan şarkıcı da şarkıcıyım diye geçinmesin. Hayatımdaki en büyük haz o senfoninin önünde şarkı söylemek, daha büyüğünü yaşamadım. Ben bir müzisyen olarak doğdum ve bir müzisyen olarak göçüp gittikten sonra, “Bu ülkede iyi işler yapan, böyle bir sanatçı vardı” dedirtmek isterim.  Zira albümü yokken bile ünlü olan bir isimdim ben vokalistken bile… Ama artık ünlü olmak da çok kolay, eskiden böyle değildi. Müziği benimle tartışacak kadar biliyorlarsa gelsinler, konuşalım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)