Jay-Z Dünyanın En Zengin Hiphop Sanatçısı Seçildi -
MüzikMüzik HaberVitrin

Jay-Z Dünyanın En Zengin Hiphop Sanatçısı Seçildi

Sahne adı Jay-Z olan ABD'li rapçi Shawn Corey Carter, Forbes tarafından dünyanın en zengin hip hop sanatçısı seçildi.

Sahne adı Jay-Z olan ABD’li rapçi Shawn Corey Carter, Forbes tarafından dünyanın en zengin hip hop sanatçısı seçildi. “Holy Grail”, “Empire State Of Mind” ve “Niggas in Paris” gibi birçok hit parçaya imza atan rapçi 2,5 milyar dolarlık servetiyle hip hop camiasının zirvesinde.

Müzik kariyerinin yanı sıra birçok farklı iş alanında da faaliyet gösteren hiphop sanatçısı Jay-Z Forbes’in verilerine göre, Jay-Z’nin sahip olduğu Armand de Brignac markası, yılda 500.000 şişeden fazla şampanya üretiyor ve şirketin değeri 310 milyon doların üzerinde. Ayrıca Jay-Z, Tidal adlı müzik yayın platformuna da yatırım yapmış ve şirketin yüzde 3’lük hissesini 200 milyon dolara satın almıştı.

Rapçinin yatırım portföyü arasında ayrıca teknoloji şirketleri, sanat koleksiyonu, emlak yatırımları ve daha birçok sektör yer alıyor. Jay-Z’nin serveti, sadece müzik kariyeriyle değil, çok yönlü yatırımları ve iş faaliyetleriyle de büyük ölçüde arttı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)