Kahtalı Mıçe: Yaşadığıma Sevinemiyorum, 100'e Yakın Akrabamı Kaybettim -
MüzikMüzik Haber

Kahtalı Mıçe: Yaşadığıma Sevinemiyorum, 100’e Yakın Akrabamı Kaybettim

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilimizde ağır yıkımlara neden olan depremlerde Kahtalı Mıçe'nin birçok akrabası vefat etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizde ağır yıkımlara neden olan depremlerde Kahtalı Mıçe’nin birçok akrabası vefat etti. “Kahtalı Mıçe” lakaplı Mustafa Aslan, “Yaşadığıma sevinemiyorum, 100 akrabamı kaybettim” dedi.

Depreme Adıyaman Kahta’daki evinde yakalanan Türk Halk Müziği sanatçısı Kahtalı Mıçı, ailesinden çok sayıda kişiyi bu depremde yitirdiğini söyledi.

Kahtalı Mıçı o anları şöyle anlattı;

“Bomba attılar sandım. Neye uğradığımızı şaşırdık. Dışarıya kendimizi zor attık. Taş üstünde taş kalmamıştı. Kime koşsak evi yıkılmıştı. Kime baksak kaybetmişiz. Benim sülalem Adıyaman merkezdeydi. 100’e yakın akrabamı kaybettim. Teyzelerim, teyzelerimin çocukları, halalarım, hala çocuklarım, halamın torunları… Amca oğullarım, dayımlar… Eş dost arkadaşlarımı kaybettim. Her evde 5-10 ölü. Yaşadığıma sevinemiyorum”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)