Müzikonair Karaburun’da Köylülerin Tepki Gösterdiği GES Projesinin Sahibi Erkan Petekkaya Çıktı | Müzikonair
GündemSosyal

Karaburun’da Köylülerin Tepki Gösterdiği GES Projesinin Sahibi Erkan Petekkaya Çıktı

Karaburun’da meralık alanda yapılması planlanan 270 milyon liralık GES projesine köylüler tepki gösterdi. Arazi, oyuncu Erkan Petekkaya'ya ait şirketin yatırımı çıktı.

İzmir Karaburun Küçükbahçe Köyü’nde yer alan ve mera olarak kullanılan 250 dönümlük arazi üzerine planlanan 270 milyon liralık Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi, köylülerin tepkisine neden oldu. Projenin sahibi olarak ortaya çıkan oyuncu Erkan Petekkaya, Nano Yenilenebilir Enerji Yatırımları Anonim Şirketi’nin bu alana yatırım yapacağını belirtti.

Petekkaya, yaptığı açıklamada, projenin yasal çerçevede ve devletin izniyle gerçekleştirildiğini vurgulayarak, her Türk vatandaşının sahip olduğu hakları kullandıklarını ifade etti. Zeytinlik alanlarına zarar vermeden, çevreye ve doğaya saygılı bir şekilde projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Ayrıca, hazırlanan 187 sayfalık raporda herhangi olumsuz bir tespit bulunmadığını söyledi.

Erkan Petekkaya’nın açıklaması şöyle;

“Yasadışı yapılmış bir işimiz yok. Orası devletin bize gösterdiği yer. Her Türk vatandaşı gibi hakkım olanı kullanıyorum. Zeytinliği kesmiyorum, doğaya, çevreye, insana zarar vermiyorum. Aksi olsa zaten ben karşı çıkarım. Hazırlanmış 187 sayfalık rapor var. Olumsuz hiçbir şey, hiçbir tespit yok. Yapmak isteğimiz sadece güneş enerjisi santrali.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu