Kasım Ayında En Çok Hangi Ünlü Şarkıcılar Konuşuldu? -
ListelerMüzikMüzik Haber

Kasım Ayında En Çok Hangi Ünlü Şarkıcılar Konuşuldu?

Medya Takip Merkezi'nin (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı Kasım ayı magazin ve sanat dünyasının raporu açıklandı. İşte çeşitli konularla gündeme gelen ünlülere dair öne çıkan haberlerin derlendiği araştırmanın detayları…

Magazin ve sanat dünyası birbirinden çarpıcı gelişmelerin yaşandığı Kasım ayını geride bıraktı. Yapılan medya araştırmasına göre, Kasım ayının en popüler ismi Acun Ilıcalı oldu. 74 yaşında yaşamını yitiren müzik dünyasının usta ismi Timur Selçuk, listenin üst sırasında yer alan isimlerdendi.

TİMUR SELÇUK’UN VEFATI, MEDYADA GENİŞ YANKI BULDU

Türk müziğinin efsane ismi Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton’un oğlu, piyanist, besteci ve yorumcu Timur Selçuk, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 74 yaşında yaşamını yitirdi.  52 yıllık sanat hayatında birçok değerli esere imza atan usta sanatçı için Zincirlikuyu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde Timur Selçuk’un eşi Handan Selçuk ve kızı Mercan Selçuk taziyeleri kabul etti. Cenaze namazına Selçuk’un yakınlarının yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, usta sanatçılar Müjdat Gezen, Rutkay Aziz, Kurtalan Ekspres’in kurucusu Ahmet Güvenç, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve çok sayıda sevenleri katıldı.

Vefat haberinin ardından sosyal medya Türkiye listesinde ilk sıraya yerleşen Selçuk’a taziye paylaşımı yağdı. Usta sanatçının ölümünün ardından birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarından veda mesajı yayınladı. Ay boyunca toplam 3 bin 322 haberde anılan usta müzisyen, MTM’nin hazırladığı raporun ikinci sırasında yer aldı.

KASIM AYINDA EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜ ŞARKICILAR

Ortaya çıkan verilere göre müzik dünyasında en çok konuşulan isimler ise şöyle:

1- Timur Selçuk- 3322 haber

2- Demet Akalın- 2684 haber

3- İbrahim Tatlıses- 2619 haber

4- İrem Derici- 1546 haber

5- Haluk Levent- 1530 haber

6- Alişan- 1491 haber

7- Hadise- 1476 haber

8- Sıla- 1210 haber

9- Bülent Ersoy- 1155 haber

10- Seda Sayan- 1097 haber

Aşağıdaki listeyi daha büyük görmek istiyorsanız buraya tıklayın.

mtm medya takip merkezi verileri kasım ayı 2020

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)