Müzikonair Keşan Belediyesi Samsak Döveci Türküsünün Langıdı Keşan Versiyonunu Çıkardı | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Keşan Belediyesi Samsak Döveci Türküsünün Langıdı Keşan Versiyonunu Çıkardı

Keşan Belediyesi, Samsak Döveci türküsünü belediyelerindeki doğayı ve turizm olanaklarını tanıtmak için kullanmaya karar verdi. Yeni versiyonuna Langıdı Keşan adını verdikleri parçayı Yaşam Koçan seslendirdi. 

Samsak Döveci türküsü uzun zamandır gerek sanatçıların aralarında yaşadığı polemiklerle gerekse çekilen videolarla magazin gündeminden düşmüyor. Keşan Belediyesi de oldukça popüler olan bu türküyü belediyelerindeki doğayı ve turizm olanaklarını tanıtmak için kullanmaya karar verdi. Yeni versiyonuna Langıdı Keşan adını verdikleri parçayı Yaşam Koçan seslendirdi.

Müzisyen Serkan Çağrı, şarkı hakkında konuşarak “Dünyada en çok dinlenen ve konuşulan türkü oldu neredeyse. Bu, bizim orkestramızla ve türküye emek veren herkesin güzel sinerjisiyle oluştu. Herkes farklı bir versiyonunu ve düzenlemesini yapıyor. Samsak Döveci gibi araştırılıp, bulunup ortaya çıkarılabilecek nice türkümüz var. Genç müzisyenlerin bu gibi eserleri topluma kazandırması lazım” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)