RöportajlarSanatçı Röportajı

Kıvılcım Ural Yeni Şarkısı ‘Ama Ben Mafyayım’ı Anlattı: Aşkı Tiye Alıyor

Müzik piyasasındaki varlığını her geçen gün daha da fazla belli eden Kıvılcım Ural ile yeni şarkısı Ama Ben Mafyayım'ı ve çok daha fazlasını konuştuk.

Merhaba Kıvılcım Hanım Müzikonair’a hoş geldiniz bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? 

2013’den bu yana kendi müziğimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum, alternatif müzik tarzının kadın temsilcisi olmaktan mutluyum. Yakın zamanda yeni albümümü dinleyeceksiniz. 

Müziğe ilginiz ne zaman başladı?

Babam müzisyen olduğundan evde hep müzik enstrümanlarımız ve hiç durmayan bir müziğimiz vardı. Öyle bir ormanın içinden geldim. 

Yeni çalışmanız ‘Ama Ben Mafyayım’ da kimlerle çalıştınız hazırlık sürecinizden biraz bahsedebilir misiniz?

Uzun zamandır var etmek istediğim bir müzik grubu projem vardı. Son iki senedir müzik grubumla yeni albümün kayıtlarında ve konserlerde beraberiz. Yeni duyduğunuz ‘Ama Ben Mafyayım’ ve ‘ben Vazgeçmezsem’i bu müzik grubumdan Onur Gülanber ile düzenleyip, kayıt ettik. Yine düzenleme ve gitarların hepsinde Baturalp Yılmaz’la beraberim. Aynı şekilde tüm albümde Çağdaş Topal davulları çalıyor. Onlar Yıldız Teknik Üniversitesi’nden, okul yıllarından beri sıkı arkadaşlar.  Aynı ekiple konserde de beraberiz, bekleriz.

‘Ama Ben Mafyayım’ isimli yeni çalışmanızın nasıl bir hikayesi var?

Biz albümün kayıtlarını bitirdikten sonra bir gece bir anda aklıma gelen bir hikayesi var. Müziğini daha önce bulmuştum ama sözleri yoktu. Aynı müzikle bir anda bu söz dizilimini oluşturdum. ‘Ama Ben Mafyayım’ aşkın bir insanı getirebileceği en psişik duyguları tiye alıyor. Onunla dalga geçiyor. Klipte de özellikle bu tiye alma durumunu konsept oluşturduk. Barbie gibi giyinmiş elinde golf sopası kartondan bir adamı oradan oraya taşıyan en sonunda onu golf sopasıyla patlatan genç bir kadın mafya olarak görüyorsunuz beni. Böyle mafya olur mu? Olmaz tabii.

Müzik tarzınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 Zamanla açılacak olan belirli bir sistem kurmaya çalışıyorum. Alt metnimiz rock ama. 

Şarkınıza hazırlanırken eşinizin katkısı oldu mu?

Benim özellikle kendi işimi kendim yapmayı seven ve tercih eden bir yapım var. Bu güncel hayatımda da böyle. Lider ruhluyumdur kontrol etmeyi kollektif çalışma yapmayı severim. Tüm ortaya çıkan sonuçta ‘Bunu ben yaptım. Bu benim eserim. Hatasıyla, güzelliğiyle’ demek tercihimdir. Kaan’a bittikten sonra sadece o zaman dinletiyorum ve fikrini soruyorum. Aklıma yatarsa bir fikri varsa değerlendirebilirim. Biz giderken o dönüyordu. Elbette her söylemi kıymetli.

Daha önceki bir röportajınızda isminizi Aysel Gürel’in koyduğunu söylemiştiniz. Bunu nasıl öğrendiniz ve neler söylemek istersiniz?

Bir gün sabah okula giderken yolda. Hayal gibi… Daha hava aydınlanmamış Aysel Gürel’i gördüm. Nurlar içinde uyusun.  Özenliyimdir ama aramızda olmadığı için daha da dikkatli bahsetmek gerekir. Yanına gittim. İsmimi sordu ‘Senin adını ben koydum sen Fikret’in kızısın’ dedi. Bu hikayeyi küçüklüğümde de duymuştum ama öyle kalmıştı . Ailelerimiz arkadaşlarmış.

Özel hayatınız  nasıl gidiyor ve magazinin yoğun ilgisinden memnun musunuz?

Eskisi gibi arabayla Diana’yı kovalar gibi son sürat peşimizden kovalamacalar ya da en alakasız yerlerde bir anda karşımıza çıkmıyorlar. Uzun zamandır o konuda oldukça rahatız.

Müzik dışında başka bir ilginiz alanınız, merakınız var mı? Mesela hobileriniz neler?

Türkiye’de sadece müzik yapıp kendinizi gerçekleştirmeniz artık daha zor maalesef. Bir çoğumuz gibi benim de başka ilgi alanlarım var. Paris uzantılı bir okulda moda tasarımı öğrencisiyim. Küçük bir markam var onu oluşturuyorum. Bir yandan ek olarak yönetim ve marketing dersleri alıyorum. 

Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Şarkılarımızla hayatınıza eşlik etmek bizi çok mutlu ediyor. Üzgün, çaresiz yada çok mutlu hissettiğinde o anını benim herhangi bir şarkımla devam ediyorsan, amacıma ulaşmışım demektir. Son zamanlarda festivallerin konserlerin mücbir sebeplerle iptal edilmesi bizim çok hevesimizi kırıyor. Bu konuda bizim yanımızda olup, bizi desteklemenizi sizden rica ediyorum. Hayatın tadını çıkarın sevgiler.

Röportaj: Alper Ergez | Müzikonair

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.