RöportajlarVitrin

Linet: Önümüzdeki Günlerde Proje Albümlerde Yer Alacağım!

Başarılı sanatçı Linet, Müzikonair'dan Alper Ergez'in sorularını yanıtladı. Ünlü isim hayatından, kariyerinden ve projelerinden bahsetti.

Başarılı sanatçı Linet, Müzikonair’dan Alper Ergez’in sorularını yanıtladı. Ünlü isim hayatından, kariyerinden ve projelerinden bahsetti.

Merhaba Linet hanım Müzikonair’a hoş geldiniz O kadar güzel bir sesiniz var ki, kendinizi ve sesinizi ilk nasıl keşfettiniz?

Teşekkür ederim. Beni keşfeden canım annem. Kıymetli ses sanatçısı Leyla Özgecan’dır. Provalar esnasında ben henüz 5 yaşındayken sesimi keşfederek sahnesinde yer verdi. Ve beni o yetiştirdi.

Müzik hayatınız ilk olarak nasıl başladı ve sahneye ilk ne zaman nerede çıktığınızı hatırlıyor musunuz?

Ben çok şanslıyım o konuda. Profesyonel anlamda sahneye çıkabilmeme annem önayak oldu ve onun hit parçasıyla başladım. “Halime bak dertli çal kemancı, başımın tacı” şarkısını okudum. Çok küçüktüm, beş yaşındaydım. Çok mutluydum ve tam olarak olmam gereken yerde olduğumu hissediyordum. Hala öyleyim. Mikrofonu bir daha bırakmamak üzere aldım elime bugün de hala şarkı söylemeye devam ediyorum.

Türkiye’de sanatçıların dünyaya açılması çok konuşulur siz 7 dil bilen bir sanatçı olarak yurtiçindeki başarınızı yurtdışında da devam ettirerek… 7 dilde şarkı söylemeyi başarıp komşumuz Yunanistan’ın en ünlü bestecisi George Theophanous’ten teklif aldığınızı biliyoruz. Öncelikle tebrik ederiz. Peki nasıl geldi teklif şimdi süreç nasıl ilerliyor biraz projeden bahsedebilir misiniz?

Ben çok ülkede sahneye çıkıyorum. 7 dil bilmek büyük avantaj tabiki. Theophanous’la da düet yapacağız.

Anneniz için bir şarkı okuduğunuzu biliyoruz. Anneniz için hazırlanan “Beni Seyredin” isimli şarkınızı israil’deki hayranlarınızın beğenisine sundunuz. Peki gelen dönüşler nasıl memnunmusunuz. Ayrıca bu şarkınızın oluşum sürecinden biraz bahsedebilirmisiniz?

Annem benim herşeyimdi. Sahneyi şarkı söylemeyi ve hayatı öğretti. Evet geçtiğimiz günlerde annema ithafen bir şarkı çıkardım İsrail’de. Tepkiler çok güzel hele şarkı da anne geçince bütün şarkılar güzeldir.

Peki ileride farklı proje albümlerinde de yer almayı düşünüyormusunuz?

Evet önümüzdeki günlerde proje albümlerde yer alacağım. Sürpriz isimlerim albümlerinde mesela bir tanesi Müslüm Gürses şarkıları olacak.

Kendi Youtube kanalınızdan ‘Söz’ isimli şarkı yayınladınız fakat şarkı yayından kaldırıldı. Üstelik şarkının tüm izinleri alınmasına rağmen kendi youtube kanalınızdan şarkı kaldırıldı. Peki neden böyle bir durum olmuş olabilir. Konu hakkında youtube ile iletişime geçtiniz mi? Neler söylemek istersiniz?

Bu konuyu geçmişte bıraktım diyelim.

Röportajımıza katılarak bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Severek sitenizi takip ediyorum. sanata ve sanatçıya katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Ve bu güzel sorular için. Tüm müzikonair takipçilerine ve sevenlerime sevgilerimi yolluyorum.

Röportaj: Alper Ergez Müzikonair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.