Ana Sayfa » Sosyal » Fenomen » Markalar Bir Daha Düşünmeli! Fenomenler Nasıl Etkiliyor?

Markalar Bir Daha Düşünmeli! Fenomenler Nasıl Etkiliyor?

oduller-reklam-banner

Youtube’da çektiği makyaj videoları ve vloglarıyla bilinen sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan, son paylaştığı fotoğrafla çok konuşuldu. Külot ve gömlekle ayna karşısında poz veren Duygu Özaslan’ın fotoğrafı birçok kesimden tepkisini topladı.

Koranavirüsünün tüm dünyada salgın hale gelmesiyle birlikte evinden paylaşım yapan Özaslan, dikkatleri üzerine çekti. Duygu Özaslan’ın seksi fotoğrafına ‘teşhircilik yapıyor’ yorumları da geldi. Ünlü fenomen tüm dünyanın salgın hastalıkla mücadele ettiği bir dönemde yaptığı paylaşım dolayısıyla eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Özaslan’ı eleştiren bir isim de Erol Köse oldu. Köse, ‘Basitliğin yeni adı da fenomenlik mi oldu? Ki kız niye donunu memesini bize gösterme derdine düşer ki hele de dünya virus derdindeyken ölüm kol gezerken, şehitler varken.. Bunu madem meslek olarak yapıyor? Kaç tl vergi ödedi? Bunlara itibar etmeiın ki havaya girmesin haksız para kazanmasınlar’ ifadeleriyle Duygu Özaslan’ı eleştirdi. Erol Köse’nin bu sözleri üzerine Duygu Özaslan’ın reklam yüzü olduğu dünyaca ünlü spor markası Nike akıllara geldi.

Markalar Bir Daha Düşünmeli! Fenomenler Nasıl Etkiliyor? Markalar Bir Daha Düşünmeli! Fenomenler Nasıl Etkiliyor?

Daha önce de birçok çıkışı ve paylaşımı ile tepki toplayan fenomen ile iş birliği yapan Nike’ın sosyal medyada sık sık eleştirilen bir isimle iş birliği yapması hayrete düşürüyor.

Öte yandan sık sık sosyal medyanın tepkisini toplayan ve eleştirilere maruz kalan Berkcan Güven, benzer bir diğer örnek olarak akıllara geliyor.

Youtuber Berkcan Güven, kısa bir süre önce 14 yaşındaki oyuncu Emir Berke Zincidi ile çektiği küfürlü videosuyla eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Berkcan Güven’e sponsor olan Clear’ın ve Duygu Özaslan ile işbirliği yapan Nike markasının reklam stratejilerini gözden geçirmeleri için daha birçok kötü örnek bulunuyor.

Sosyal medya fenomenleriyle reklam ve sponsorluk anlaşmaları yapan markaların bu noktada anlaşma yaparken ciddi cezai şartlar koymaları kaçınılmaz hale geliyor. Aksi takdirde kariyerini doğru yönlendirmeyen fenomenlerle iş birliği yapan markaların zarar göreceği su götürmez bir gerçek. Markaların reklam stratejilerini ve hamlelerini doğru yönlendirmemesinin faturası ise ajanslara ve marka çalışanlarına kesiliyor.

 

oduller-reklam-banner