Müzikonair Mert Özcan’ın İlk Teklisi ‘Mavilim Mavişelim’ Yayında | Müzikonair
Albüm & SingleMüzikTürkçe PopVideo

Mert Özcan’ın İlk Teklisi ‘Mavilim Mavişelim’ Yayında

Mert Özcan’ın ilk teklisi “Mavilim Mavişelim” 21 Şubat’ta MK2 Yapımcılık etiketiyle yayınlandı. 

Mert Özcan’ın ilk teklisi “Mavilim Mavişelim” 21 Şubat’ta MK2 Yapımcılık etiketiyle yayınlandı. Kırıkkale/Keskin yöresine ait anonim bir türküyü günümüz pop müziğine uyarlayan sanatçı, altyapısını funk türüne dayandırdığı şarkısıyla müzikseverleri ritme eşlik etmeye davet ediyor.

Bu toprakların sesi sloganıyla yola çıkan Mert Özcan, “Mavilim Mavişelim” türküsünü her ne kadar farklı bir düzenlemeyle seslendirmiş olsa da Anadolu ritim ve ezgileriyle birlikte yöresel şiveyi de kendi tarzıyla harmanladı. İlk çalışmasında özellikle türkü formatında pek çok kez uyarlanan şarkıyı günümüz pop müziğine kazandırmayı hedefleyen Mert Özcan, söz ve müziği kendisine ait olan bestelerini de müzikseverlerle buluşturmak için sabırsızlanıyor.

Mert Özcan -Mavilim Mavişelim
Mert Özcan

dijital platformlarda dinlemek için tıkla

Prodüktör: Erkan Tatoğlu

Solist- Sanatçı: Mert Özcan

Söz & Müzik: Anonim

Düzenleme: Mert Özcan

Kayıt: Erkan Tatoğlu (MK2 Yapımcılık Ankara)

Stüdyo: Midas’ın Kulaklığı Stüdyoları

Elektro Gitar: Kerem Kayhan

Bas Gitar: Eser Oytun Şenoğlu

Flüt: Elif Dilay Özcan

Davul: Metin Karaköy

Klavye: Yusuf Demir

Mix – Mastering: Erkan Tatoğlu

Video Klip Ekibi:

Plato: tmabsstudio

Yönetmen: Burak Kaan Soylu

Görüntü Yönetmeni: Fatih Akyürek

Sanat Yönetmeni: Elif Dilay Özcan

Işık Şefi: Buğra Dilek

Işık Asistanı: Ceren Yılmaz

Mert Özcan hakkında;

Mert Özcan Hakkında  Mert Özcan şarkıcı, besteci/söz yazarı, radyo/televizyon program yapımcı – sunucusu ve müzikal oyuncu olarak tanınmaktadır. 1988 yılında Ankara’da doğan Mert Özcan, 2011 yılında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden dereceyle mezun olmuştur. Konservatuvarda aldığı şan eğitiminin yanında sanatçı piyano ve gitar da çalmaktadır. Lisans hayatıyla birlikte başlayan profesyonel müzik yolculuğunda ilk durağı, özel bir televizyon kanalında kendi orkestrasıyla beraber yaptığı bir müzik programı oldu. Daha sonra çeşitli müzik gruplarında vokalist olarak görev alan sanatçı, Ankara Kent Orkestrası’yla da solist ve korist olarak pek çok konsept konsere imza attı. Mert Özcan, şarkıcılığın yanı sıra besteci kimliğiyle de öne çıkmaktadır. Ödül kazanmış olan “Zamanın İplikleri” ve “Nereye Gittiklerini Söylemediler” kısa filmlerinin müziklerinin bestelerini yapan sanatçının OYAK için yaptığı 50. Yıl Marşı da birinci seçilerek kurumun resmi marşı haline gelmiştir.

Aynı zamanda söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan “Uçuyorum” şarkısı, Genç Klasikçiler Festivali’nde en iyi şarkı ödülünü almıştır. Ankara Devlet Tiyatroları’nda da müzikal oyuncu olarak on sene görev alan sanatçı, 2015 yılından bu yana TRT Ankara Radyosu’nda çeşitli müzik ve şov – eğlence programlarıyla çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. TRT FM bünyesinde yapımcılığını yaptığı pek çok programda başarı yakalayan Mert Özcan, yine yapımcılığını ve müzik direktörlüğünü üstlendiği Frekans programıyla, dünyanın medya alanındaki en büyük ödül organizasyonlarından biri olan ABU Prize 2023’de finale yükselmiş ve finalde jüri özel ödülünü kazanmıştır. Frekans programı, aynı zamanda Türkiye’de ABU Prize bünyesinde finale kalıp ödül alan ilk program olmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu