MESAM Başkanı Recep Ergül'den MESAM'ın Kurşunlanmasına İlişkin Yeni Açıklama: İşin Peşini Bırakmayacağız! -
MüzikMüzik Haber

MESAM Başkanı Recep Ergül’den MESAM’ın Kurşunlanmasına İlişkin Yeni Açıklama: İşin Peşini Bırakmayacağız!

Şişli'de Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) bulunduğu iş hanının 6. katına mermi isabet etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül, olayla ilgili bir video çekerek açıklamada bulundu.

Şişli’de Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) bulunduğu iş hanının 6. katına mermi isabet etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül, olayla ilgili bir video çekerek açıklamada bulundu. MESAM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ergül, konuşmasında olayla ilgili belirli kişi yahut kişileri hedef göstermedi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın olaya ilişkin soruşturma yürüttüğünü ifade eden Ergül, ”İstanbul Cumhuriyet Savcılığı olaya el koydu. Şu anda incelemeler yapıyorlar. Biz en kısa zamanda bunu yapan ya da yaptıran her kimse kimliğini açığa çıkmasını istiyoruz. İşin peşini bırakmayacağız.” sözlerine yer verdi.

İşte Recep Ergül’ün açıklaması;

İlginiz için minnettarım. Ancak rahat olun, sakin olun. Biz paylaşıp paylaşmamak konusunda önce tereddüt ettik. Sonra bu kurumun sahipleri sizlersiniz diye düşündük. Sizden hiçbir şey gizleyemeyiz. Olup bitenleri birinci ağızdan duymanızı isteriz. Paylaşılmaması halinde bu işlerin dedikodusu çok olur. Kim bilir ne senaryolar uydururlar.

MESAM’a isabet eden kurşunun mermi çekirdeği bulundu. Kim yaptı, neden yaptı bilmiyoruz. Şu durumda kimseyi zan altında bırakamayız. Farz edelim ki bir maganda kurşunu. O da masumane değil. Orada birine isabet etse, bir can kaybına yol açsa ne yapardık? Yine şikayetçi olacağız elbette. Bütün senaryoları düşünüyoruz. Düğünde ateş edilmiş olsa düğün salonu bizim üst katta. Üst kattan ateş edilmesi için eğilmek gerekiyor. Kurşun aşağıdan gelmiş çok net. Özel bir hedef gözetilmiş intibası var. Yapılacak balistik incelemeden sonra, savcılık soruşturmasından sonra ortaya çıkacak. Bizim düşmanımız yok. Biz Hacı Bektaşi Veli, Mevlana felsefesini taşıyan insanlarız.

Hoşgörülü, saygılı bir yaşam biçimine sahip insanlarız. Dolayısıyla kimseden şüphelenmiyoruz açıkcası. Altından her şey çıkabilir birileri bize göz dağı da vermiş olabilirler. Taş atana gül atarız ama kurşun atanı da affetmeyiz. Bunu yapanlar bedelini dönerler. Kimseye pabuç bırakacak insanlar değiliz. Kurumumuza bir kurşun isabet etti neden o kadar yer arasından MESAM’ın camına isabet etti biz bunun peşindeyiz. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı olaya el koydu. Şu anda incelemeler yapıyorlar. Biz en kısa zamanda bunu yapan ya da yaptıran her kimse kimliğini açığa çıkmasını istiyoruz. İşin peşini bırakmayacağız. Şüphelendiğimiz birileri de yok. Gelip nöbet tutmaki yanınızda olmak istiyoruz diyen üyelerimiz oldu. Çok teşekkür ediyoruz. Güvendeyiz. Bizimle derdi olan gelsin kahvemizi içsin konuşalım.

Bunu yapanlar hesabını ödeyecek lütfen sakin olun.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)