MüzikMüzik Haber

MESAM’da tarihi dava!.. İşte detaylar!..

Türkiye Musıki Eser Sahipleri Meslek Birliği(MESAM) üyelerinden Recep ERGÜL ve 13 arkadaşının ihtiyadi tedbir kararı talebinde bulunması ve suç duyurusunda bulunulması üzerine açılan “genel kurul iptal” davası 25 Eylül Çarşamba günü 1. Fikr-i Sınai Haklar Mahkemesi’nde görülecek.

MESAM’da Adalet İstiyoruz Platformu tarafından yapılan açıklamaya göre: Arif SAĞ ve grubunun 109 sahte üye ile 10 yıldır seçimi garantilledikleri tespit edilmişti. Evrakta sahtecilik, usulsüzlük ve görevi kötüye kullanma iddialarının incelenmesi için yönetim görevden alınıp yerine yeni yönetim atanmıştı. Bu yönetimin 3 aylık süresi dolduğu için 31 Mayıs 2018 tarihinde genel kurula gidilmişti.

İddiaya göre 31 Mayıs 2018 tarihinde yapılan genel kurulda örgütlenmiş bir grup, genel kurula katılan sanatçıları huzursuz edip genel kurulu terk etmelerini sağlamak ve müfettiş raporlarının okunmasını engellemek amacıyla kavga, küfür ve yuhalama gibi taşkınlıklar sergilemişti.

Yapılan açıklamada, 840 kişinin katıldığı genel kurulda 40 oy farkla kazanan Arif SAĞ’ın, divan heyeti eliyle, bakanlık tarafından üyelikleri düşürülen 109 sahte üyeyi usulsüz bir şekilde tekrar üyeliğe alındığı belirtildi. İddiaya göre bu sahte üyelere oy kullandırtılmış ve iki sahte üye MESAM üst kuruluna seçilmişti. 

Açıklamaya göre genel kurulda gerçekleşen insanlık dışı bir takım olaylar üzerine, aralarında Mazhar Fuat Özkan, Selami Şahin, Coşkun Sabah, Işın Karaca, Recep Ergül, Mustafa Keser gibi sanatçıların olduğu 388 kişi  genel kurulu terk ederek 388 imza ile Kültür ve Turizm Bakanlığına müracaat etmiş ve genel kurul iptalini istemişlerdi. Aynı zamanda Recep ERGÜL ve 13 arkadaşı, genel kurulu mahkemeye taşımış, iptal davası ve ihtiyadi tedbir kararı talep etmişlerdi.

Açıklamada duruşmanın 25 Eylül 2019 tarihine ertelendiği ve bu dava ile mağduriyletlerin giderilmesinin beklendiği dile getirildi.

Yapılan açıklamada platform adına konuşan Sanatçı Recep ERGÜL,  Işın KARACA, Selahattin AKARSU, Mustafa ÖZKENT, Abdülkadir DOĞAN ve Tuba AKKAVAK; ” 109 sahte üye ile ile yapılan genel kurula Sümer EZGÜ Başkanlığındaki divan heyeti eliyle hile bulaşmış bu nedenle EZGÜ ve arkadaşları hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.  Büyük bir hukuk mücadelesi başlatıldı. Asla bu işin peşini bırakmayacağız ” dediler. 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.