MüzikMüzik HaberVitrin

Mor ve Ötesi Klip Üzerinden Cinsiyet Ayrımcılığını Eleştirdi

Mor ve Ötesi grubu geçtiğimiz günlerde 'Adamin Dibi' isimli şarkısının video klibini yayınladı. Grup, klip üzerinden cinsiyet ayrımcılığına dair görüşlerini paylaştı.

Mor ve Ötesi grubu geçtiğimiz günlerde ‘Adamin Dibi’ isimli şarkısının video klibini yayınladı. Grup, klip üzerinden cinsiyet ayrımcılığına dair görüşlerini paylaştı.

Mor ve Ötesi, yayınladıkları açıklamada Sirenler albümünden bahsederek şu sözlere yer verdi: “İstiklal’de eğlenmekte ısrar eden genç kadınların da, onlara ilham veren akdeniz heykelinin de ‘sirenler’ ile bağlantısını kurabilirsiniz. Fakat bu kez alina’da gayet belirgin bir siren temsili göreceksiniz. Dört video klibimizin de kadın olması da tesadüf değil. Albümün adamın dibi diye başlaması da.”

Şarkının adının neden ‘Adamın Dibi’ olduğunu anlatan grup, “Bu şarkı, kurtulmamız gereken bir halden bahsediyor. Geride bırakılması gereken bir var oluş biçiminde. Her günün her saniyesinde, ülkemizdeki bütün meselelerle bağını kurabileceğiniz cinsiyet ayrımcılığı meselesini halletmeden iyileşemeyiz. Kadınlar mutlu ve özgür olmadıkça hiç kimse mutlu ve özgür olamaz. Kimsenin olduğu gibi kalmakla övünmediği, dans ve kutlama dolu rengarenk zamanlara…” cümlelerini kurdu.

Video Klibi İzlemek İçin Tıklayabilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu