MüzikMüzik Haber

Müzik Sektöründeki Taciz Skandalını Görünür Kılmıştı… Şimdi Platform Hazırlığında!

Birçok ünlü sanatçının menajerlik hizmetlerini yürüten Burçin Turna, geçtiğimiz aylarda sosyal medya hesabından müzik sektöründe yer alan kadınlara yönelik göz önündeki isimlerin taciz mesajları attığını öne sürmüştü.

Turna’nın bu paylaşımının ardından sosyal medyada sektördeki pek çok isim, benzer olayları yaşadıklarını dile getirmişti. Müzik dünyasını sarsan taciz skandalının arasından aylar geçse bile sorun devam ediyor. Madrigal, Can Ozan, Kendimden Hallice gibi pek çok isimle çalışan Burçin Turna, YouTube’da katıldığı Lafoloji adlı programda sektörde yaşanan bu tip olayların çözüme kavuşturulması için bir platform kuracaklarını duyurdu.

Kadınların sektörde yaşadıkları ayrımcılığa değinen Turna, konuyla ilgili bir manifesto yayımlamak istediklerini de dile getirdi. Aynı zamanda  taciz uygulayan kişileri dışlamanın işlevsel bir çözüm getirmeyeceğini söyleyen başarılı menajer söz konusu kişileri ifşa etmenin son çözüm olduğunu dile getirdi.

Burçin Turna’nın röportajının tamamını izlemek için buraya tıklayın.

İlgili Haber: Müzik Sektöründe Siber Taciz Skandalı!

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.