Müzikonair Müzik Şirketi Nasıl Kurulur? Ücretsiz Müzik Dağıtım Nedir? | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Müzik Şirketi Nasıl Kurulur? Ücretsiz Müzik Dağıtım Nedir?

Müzik kariyerinde daha hür adımlar atmak isteyen kişiler, kendi müzik şirketlerini kurarak ilerlemeyi tercih edebilmektedir. Peki ücretsiz müzik dağıtım nedir?

Müzik kariyerinde daha hür adımlar atmak isteyen kişiler, kendi müzik şirketlerini kurarak ilerlemeyi tercih edebilmektedir. Peki ücretsiz müzik dağıtım nedir? Kendi label şirketinizi kurarak bir plak şirketine gerek kalmadan albüm, single yahut EP çalışması piyasaya sürebilirsiniz.

Müzikonair size hiçbir ücret ödemeden label şirketinizi kurma ve sınırsız dağıtım imkanına sahip olma konularında büyük fırsatlar sunmaktadır. Sanatçılar yalnızca yüzde 20 dağıtım payı kesintisi ile şirkete ihtiyaç duymadan şarkı yayımlamanız mümkündür. Sanatçılara açılacak label şirketi ve sunulacak panel ile sektörün değişen ritmine dahil olmanız kolaylaştırılmaktadır. Köklü tecrübesi ve çalıştığı yüzlerce sanatçıyla Müzikonair Company kendi label şirketini kuran müzisyenler için pek çok imkanı da beraberinde sağlamış oluyor.

Ücretsiz müzik dağıtım için öncelikle kendiniz adına müzik şirketi kurmanız gereklidir. Şirketinizi büyük ölçekte hizmet veren bir müzik şirketinin çatısı altında kurabileceğiniz gibi, tamamen bağımsız bir şekilde kendiniz de kurabilirsiniz. Herhangi bir şirkete bağlı olmadan tamamen kendinize ait bir şirket kurmak ise daha zor olabilmektedir. Özellikle yüklü miktarda birikimi olmayan müzisyenlerin kendi label şirketini kurması neredeyse imkansızdır. Bu yüzden öncelikle maddi sorunları aşmak gerekmektedir. Bu sorunları yaşamayan kişileri ise uzun bir süreç beklemektedir. Çünkü sıfırdan bir şirket kurmak, detaylı bir planlama gerektirmektedir. Bu konu ile ilgili sorularınızı yine Müzikonair’a ulaşarak sorabilir, danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz müzik dağıtım ile ilgili bir diğer husus ise, kendi label şirketini kurduktan sonraki süreci kapsamaktadır. Örneğin şarkınızın yapımı, dağıtımı gibi aşamalar için işi bilen kişilerle çalışmanız önemlidir. Aksi halde üretimleriniz dinleyicilerin gözünde profesyonel görünmeyecek ve bir süre sonra sizin işinizin kaliteli olmadığını düşüneceklerdir. Dolayısıyla rakiplerinize fark atmanız zor olacaktır.

Örneğin şarkınızın yapım aşamasında trendleri takip etmek, yenilikçi ve insanların ilgisini çekebilecek türden müzikler ile sözler üzerinden ilerlemek gerekmektedir. Dağıtım aşamasında ise şarkınızı en popüler müzik platformlarında yayınlatmak, sağlam bir PR çalışması yürütülmesi için iyi bir ekip ile iş birliği kurmak önemlidir.

Daha fazlası için tıklayabilirsiniz

WhatsApp iletişim için tıkla

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu