Müzikonair'den TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı'ya Çağrı! -
MüzikMüzik Haber

Müzikonair’den TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya Çağrı!

2023 yılında Netflix'e rakip olacak bir dijital platform inşa edeceğini açıklayan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı'ya 'Spotify benzeri müzik platformu da kurulsun' çağrısı...

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı 2023 yılında Netflix’e rakip olacak bir dijital platform inşa edeceğini açıkladı. Sobacı, katıldığı “Stratcom Youth: Uluslararası Genç İletişimciler Forumu”nda ayrıca gençlik platformu kuracağını ve filmlerle oyunlara yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

TRT Genel Müdürüne Çağrı!

Hem yetişkinlerin hem de gençlerin rağbet gösterdiği Netflix’e alternatif olarak TRT tarafından kurulacak yerli bir dijital platform şimdiden merak uyandırırken, TRT’nin müzik platformu kurup kurmayacağı ise merak konusu oldu. Zira, ücretli abonelik sistemine dayalı Netflix kadar Spotify ve Apple Music gibi dijital müzik platformları Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. ABD merkezli Apple Music ve İsveç Merkezli Spotify, özellikle genç neslin müzik dinlemek için kullandığı başlıca platformlar.

Müzikonair olarak yıllardır nabzını tuttuğumuz müzik sektöründe özellikle Spotify ile ilgili skandal yaratacak haberleri gündeme getirmiştik. Bunlar arasında Spotify’daki güvenlik açıkları, korsan yayıncılık, dini değerlere hakaret eden içerikler ve nesnel olmayan müzik listeleri büyük yankı uyandırmıştı. Bu noktada TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya Spotify’a alternatif olacak yerli bir dijital platform kurulmasını öneriyoruz.

İlgili haber: TRT Netflix’e Alternatif Platform Kuracak

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)