Norm Ender Yeni Nesil Rapçileri Hedef Aldı: Jelibon Gibi Şarkılar Yapıyorlar! -
MüzikMüzik Haber

Norm Ender Yeni Nesil Rapçileri Hedef Aldı: Jelibon Gibi Şarkılar Yapıyorlar!

Norm Ender, rap müziğin yeni nesil isimlerini isim vermeden eleştirdi. Nitelikli eserin çıkmadığını ifade eden Norm Ender, ''Jelibon gibi şarkılar'' benzetmesi yaptı.

Rap müziğin önemli temsilcilerinden Norm Ender, Ceyda Düvenci’nin sunduğu Bambaşka Sohbetler programına konuk oldu. Hakkında merak edilenleri yanıtlayan Norm Ender, rap müzik piyasasına ilişkin de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Norm Ender, rap müziğin yeni nesil isimlerini isim vermeden eleştirdi. Nitelikli eserin çıkmadığını ifade eden Norm Ender, ”Jelibon gibi şarkılar” benzetmesi yaptı.

‘Ben Daha Kötüsünü Yaparım Yarışı Var!’

Ünlü rapçi şunları söyledi;

”Yeni nesilde kalemini güçlendirme gayreti yok. Zaten jelibon gibi şeyler yapıyorlar. Kolay tüketilebilir müzik yapıyorlar. Ben de onlara ‘Kalıcı olmak istiyorsanız, geleceğe güzel bir eser bırakmak istiyorsanız, kolay yolu değil zor yolu seçip nitelikli eserler üretebiliyor olmanız gerekir. Aşkla ilgili, partilerle ilgili ıvır zıvırla ilgili şarkılar yapıyorlar o zaman çünkü genel dinleyici kitlesine hitap ediyorsun. İnsanlar da bu müziğe girerken buna bakıyor. Para kazanmak istiyor, sahip olmak istediği arabalara evlere ulaşmak istiyor. O yüzden kolay yolu seçiyor. bir özenti durumu var. Globalde ne tutuyorsa, ülkemizde kılıf uyduruyorlar. Görselleri, şarkı sözlerini çalmaya kadar giden bir süreç. Nitelikli eser ne zaman yapacaksınız? Hiç olmadı yeni nesilde. Vaaoov(!)  diyebileceğim bir eser çıkmadı. Kusura bakmasınlar. Ben daha kötüsünü yaparım yarışı var şu an…”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)