MüzikMüzik Haber

Öykü Gürman Ekrana Dizi ile Dönüyor!..

24 Ocak’ta atv’de başlayacak olan ‘Sen Anlat Karadeniz’ adlı dizide ‘Asiye’ karakterini canlandıran Öykü Gürman röportaj verdi.

Arabeskten sanat müziğine kadar her tarzda şarkı seslendiren ve daha önce tiyatro oyunuyla da oyunculuk yapan  Gürman  “Bu rolü çok istiyordum. Deli gibi çalıştım. Tanıdıkla, torpille değil, bu rolü hakkımla aldım” diye konuştu.

‘DENEME ÇEKİMİNDE KENDİMDEN GEÇTİM’

Ben ilk dizimde de seçmelere katıldım. İki dizimde de hakkımla aldım. Deli gibi çalıştım. Torpille, tanıdıkla bir şeyler oluyor ama ben ne yaptıysam çalışarak yaptım. Kimseye sırtımı dayamadım. Deneme çekimlerinde o duygu geçişlerinde kendimden geçtim. ‘Asiye’yi nasıl sahiplendiysem, sanki o gün bir tuşum vardı ne derlerse yapacak kadar algılarım açıktı. Enerjim çok yüksekti. İşi çok istiyordum çünkü.

‘KÜÇÜLDÜKÇE BÜYÜRSÜN’

Önceden üniversite mezunu bir genç kızı oynarken şimdi ailenin yengesini oynuyorum. Toparlayıcı bir yenge ama asi, biraz ukala, kendini beğenmiş, dobra, ağzına geleni söylüyor. Enerjik, neşeli; aynı benim gibi. Bir tane de Trabzon bileziği var, sürekli onu gösterme çabasında.

Hep sabrettim ve şükrettim. Sabrettikten sonra da mükafatını aldım, hep istediğim şeyler oldu. İşini severek yapan şanslı insanlardan biriyim. Hiçbir zaman da popüler olayım, herkes benden bahsetsin diye düşünmedim. Hep mütevazı olmaktan yanayım. Ne kadar küçülürsen o kadar büyürsün

‘İKİZİM BERK’LE ARAMIZA EGO GİRDİ’

Bu aralar Serkan Çağrı ile, dünyadan göçmüş sanatçıların anma konserlerine gidiyorum. Albümü çıkaramadım ama konserlere devam ediyorum. Sahnede olmak gerekiyor her zaman. Ama şimdi bir ses yarışmasında jüri üyesi olsam daha çok sahneye çıkardım.

Piyasa gerçekten zor durumda. Müzik şirketleri sanatçıya para harcamıyor, yatırım yapmıyor. Sanatçılar artık kliplerini kendileri çekiyor. Yeni albümümde Azeri ama gençleri daha yakalayacak rap tarzında bir şarkı olacak.

Türk sanat müziğinden, türküden uzaklaşıp pop söylemek istedim. Zaten ağır bir yaşantı geçiriyorum. Bende arabesk kafası var, en damarından arabeskçiyim. Müslüm Baba ile bile düet yaptım.

İkizim Berk beni bıraktı; aramız iyi ama müzikal anlamda anlaşamadık. Popüler kültür insanı değil kendisi. Konsere çıkıyorduk, sürekli ‘Ben flamenko çalacağım’ diyordu. Çok tutucu. O çok iyi bir gitarist, ama ben şarkıcı kimliğimle biraz daha öndeyim. İşin mutfağında biri olarak bazı şeyleri kabullenmesi zor oldu. Biraz ego da devreye girdi.

Kaynak: SABAH

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu