Pote Müzikonair'a Konuştu: Hedeflerim Çok Daha Büyük -
MüzikMüzik Haber

Pote Müzikonair’a Konuştu: Hedeflerim Çok Daha Büyük

Kendine has tarzlarıyla kısa sürede sosyal medyanın ilgi odağı haline gelen sahne adıyla ‘’Pote’’ olarak bilinen R&B müziğin yeni nesil isimlerinden Mehmet Efe Çam Müzikonair’dan Alper Ergez’in sorularını yanıtladı.

Şimdilerde ‘’Artık Aşk Yok’’ ile sosyal medyada adeta viral haline gelen ‘’Pote’’ yakaladığı bu başarıyı şöyle anlattı:

‘’Böyle bir başarıyı bekliyordum diyemem. Ama öngörüm vardı diyebilirim. Ama şunu söylemek isterim bu virallik veya etkileşim benim için henüz neredeyse hiçbir şey, hedeflerim çok daha büyük ve en kısa süre içinde gerçekleştireceğim.’’ dedi.

Genelde R&B, Soul türü müzik yapan ardından dembow ,afro tarzlarına da yönelen ‘’Pote’’ müzik tarzınızıyla ilgili, ‘’Evet eskiden R&B, Slow tarzıyla bayağı ilgileniyordum. Fakat bu aralar dembow tarzı epey bi hoşuma gitmeye başladı. Bunu eserlerimde de sık sık görebilirsiniz. Bu tarza yönelmemin ve benimsememin sebebi inanılmaz özgür ve dansa uygun hissettirmesi. Ayrıca özgün olması. Dinleyicilerim de bu durumdan memnun. Birkaç farklı müzik türüne uyabilecek karakterler yansıttığımı düşünüyorum’’ dedi.

İsminin neden ‘’Pote’’ olduğuyla ilgili olarakta ise şöyle konuştu. ‘’Müziğe başladığında mahlasının Potencia olduğunu söyledi. Potencia, İspanyolca da güç anlamına geldiğinden hem İspanyolca hem de Potencia’nın anlamının o dönem hoşuna gittiğini söyledi. Fakat zamanla insanlar daha akılda kalıcı olduğu için Pote diye seslendiklerinden ayrıca Fransızca’da da ‘kanka’ demek olduğunu öğrenince daha da çok hoşuna gittiğini belirtti.

Şimdilerde üzerinde çalıştığı birkaç farklı parça olduğunu belirten ‘’Pote’’ ‘’8 Eylül’de ‘Kırmızı’ çıkıyor. Heyecanla onu bekliyoruz.’’ Diyerek hayranlarına yeni şarkısının müjdesinide vermiş oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)