Müzikonair RADYO BANK GÖRÜCÜYE ÇIKTI | Müzikonair
RadyoYerel

RADYO BANK GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Şiir ve masal okuyan, tarihi mekanlar hakkında bilgi veren “Konuşan Bank”ları tasarlayan firma, son olarak radyo yayını yapan ve kündekari tenteye sahip sensörlü “Radyo Bank”ı satışa sundu Firma sahibi Ertemur: “Diyanet Radyo yayınına uygun ürettiğimiz Radyo Bank’ı, ilk kez İzmir’deki fuarda görücüye.

İzmir’de düzenlenen 2. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı – Kent EXPO 2014’e katılan Sanat İstanbul, “Konuşan Bank”ın sensörler vasıtasıyla oturulunca otomatik çalışan ve kündekari tenteye sahip yeni versiyonlarını görücüye çıkardı.

Sanat İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Ertemur;

“Canlı yayın da katabileceğiniz Radyo Bank, dünyada ilk kez yapılan bir proje” ifadesini kullanan Ertemur, şöyle devam etti:

“Kişi geldiği zaman sensörleri algılıyor, bankı alan kurumun istediği 30 saniyelik kaydı çaldıktan sonra radyo yayını devreye gidiyor. Kalkınca da yayın sona eriyor. Diyanet Radyo yayınına uygun ürettiğimiz Radyo Bank’ı, ilk kez İzmir’deki fuarda görücüye çıkardık. Herkese buradan Diyanet Radyo dinletiyoruz. Diyanet Radyo’nun çok güzel, hem seviye hem kültür olarak çok keyifli yayıncılık anlayışı var. Türkiye genelinde de duyarlı insanların yetişmesine katkıda bulunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığının Radyo Bank ürettiğimizden haberi yok. Bu bankın deniz kenarında olduğunu düşünün, keyifli müzik ve sohbetler eşliğinde harika manzarayı seyredebilirsiniz.”

Ertemur, “Radyo Bank”ın özel yazılım ve donanımla oluşturulduğuna değinerek, “Eğer bir belediye 30-40 banklık proje isterse frekans satın almadan o kentin radyosunu da kurup bu banklardan yayın yapabiliriz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu