Müzikonair Redbull’la Anadolu Dansları Break Dansla Buluşuyor | Müzikonair
Diğer EtkinlikEtkinlikler

Redbull’la Anadolu Dansları Break Dansla Buluşuyor

Tarih / MekanBiletDetaylar
  • 09 Nisan – 17 Nisan
  • Çeşitli Mekanlar
  • İzmir, Adana, Bursa, İstanbul, Ankara
Biletix Bilet Fiyatları
—-
Önemli Notlar

Bilet Almak İçin Tıklayınız
Etkinliklerin Yer ve Mekanları;
redbull-anadolu-dansi-break-dans-etkinlik-muzikonairRed Bull Anadolu Break yogun ilgi uzerine tekrar turnede!

Anadolu dansları breakdans ile buluşuyor.

Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor. 5 şehri kapsayan turnenin sanat yönetmenliğini ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor. Modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengarenk dansların ve kültürün hikayesini sahneye taşıyacak.

Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın modern figürleri bir araya geliyor. 2014’teki belgesel çekimlerinin hemen ardından yapılan dansçı seçmeleri ile 4 B-Boy, 1 B-Girl, 1 modern dansçı ve 2 geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibi tamamlandı. Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ, Serdar Karaman (Lexx) ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturuyor.

Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip hop sahnesinin usta “beat-maker”ı Da Poet üstleniyor.

Red Bull Anadolu Break sahne gösterisi 9 Nisan İzmir, 11 Nisan Adana, 13 Nisan Bursa, 14 Nisan İstanbul, 17 Nisan da ise Adana’da sahne alacak.

Biletix

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)