Rubato 'Sezen Aksu' Albümünün İlk Teklisini Yayımladı: Tutuklu -
Albüm & SingleMüzikVideo

Rubato ‘Sezen Aksu’ Albümünün İlk Teklisini Yayımladı: Tutuklu

Rubato'nun Yeni Projesi "Sezen Aksu Şarkıları" Albümünün İlk Teklisi "Tutuklu" Bayhan Müzik yapımcılığında yayımlandı. 

Usta müzisyenler Özer Arkun, Göksun Çavdar ve Eralp Görgün tarafından kurulan, kendine has tarzları ve sahne performansları ile  adından söz ettiren Rubato, kariyerlerinin 5. stüdyo albümü “Rubato / Sezen Aksu Şarkıları”nın habercisi, albümün ilk teklisi “Tutuklu”yu  Bayhan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı. Rubato, “Tutuklu”yu çıkar çıkmaz ilk kez bu hafta sonu Adana konserinde canlı söyledi ve  izleyicilerden büyük alkış aldı.

video klibi izlemek için tıklayabilirsiniz

Yıllar Sonra Yolları Albümde Kesişti

Müzisyenlik kariyerlerinde, sahne ve albüm kayıtlarında uzun yıllar birlikte çalıştıkları Sezen Aksu’nun şarkıları bu kez Rubato yorumu ile bir albümde toplanıyor.

Ünlü sanatçı ilgiyle takip ettiği Rubato’ya şarkılarını emanet etti. Söz ve bestesini Sezen Aksu’nun yaptığı, Aksu’nun külliyatında kültleşmiş şarkılarından bir repertuar oluşturan grup, albüm kayıtlarını büyük bir titizlikle gerçekleştirdi. Kışa girerken yayınlanacak albümde Sezen Aksu şarkılarından Tutuklu, Perişanım Şimdi, Hata, Sorma, Sultanım, Gidiyorum, Yazık, Tükeneceğiz, Ahdım Olsun gibi hitler Rubato yorumuylailk kez müzik severler ile buluşacak.

Rubato İstanbul Duraklarında

Rubato, “Tutuklu”nun video klibi için Ahmet Can Tekin yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. İstanbul sokaklarında, otobüs duraklarında çekilen  video klipte 3 farklı çiftin ayrılık ve kavuşmaları ile şarkının duygusu ekrana yansıtılırken grubun stil danışmanlığını Rabia Yaman yaptı. Video klip boyunca grup İstanbul’un farklı otobüs duraklarında ve çiftlerin kavuştuğu otobüsün içinde performans sergiledi.  “Rubato/Sezen Aksu Şarkıları” albümünün açılışı “Tutuklu” Bayhan Müzik etiketiyle yayında.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)