Müzikonair Seçim Tahmini Tutmayan Hakan Ural: Siyasetle İşim Olmaz | Müzikonair
GündemSosyal

Seçim Tahmini Tutmayan Hakan Ural: Siyasetle İşim Olmaz

Hakan Ural, 31 Mart yerel seçim sonuçları sonrasında seçim öncesi yaptığı yorumla gündem olmuştu. Seçim tahmini tutmayan Hakan Ural eleştirilere yanıt verdi.

“Neler Oluyor Hayatta” programında yorumculuk yapan Hakan Ural, 31 Mart yerel seçim sonuçları sonrasında seçim öncesi yaptığı yorumla gündem olmuştu. Ural’ın, ‘Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum.’ şeklindeki sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Bugün canlı yayına çıkan Hakan Ural, seçim sonrası ilk yorumunu yaparak Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum’u karşılaştırdı.

Ural’ın 31 Mart Yerel Seçim sonucunu tahmin edememesi ve “Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Tarihi farkla alacak” şeklindeki sözleri büyük tartışmalara yol açmıştı. Sosyal medyada birçok eleştiri alan Hakan Ural, bugün programının canlı yayınında seçim sonrası ilk yorumunu yaparak kendini eleştirenlere yanıt verdi.

”Düşünce ve fikirlerimi hakaret etmeden söylerim. Siyasetle hiç işim olmaz çünkü siyaset benim karakterime ters. Yerel seçimlere gelince, ben Murat Kurum’u çok açık bir şekilde destekledim. Ama şunu sorun kendinize, ‘Bu adamın fikir ve düşünceleri var. Peki gerekçelendirebiliyor mu?’ Bir başkası için de bunu sorgulayın. Benim fikrim olurken beğenin veya beğenmeyin, doğru bulun veya yanlış bulun, fikrimi temellendiririm. Murat Kurum’un sayısız başarıları ve hükümet içerisinden bir bürokrat olması benim desteklememde etkili oldu. İstanbul’a dair vaatleri de çok iyiydi. Ben mantıklı düşünüyorum. Çünkü Ekrem İmamoğlu’nun vaat ettiği samimi bir şey varsa, lütfen hatırlatın.

Şu anda İstanbullusunuz. Hatırlamanız gerekiyor. Yoksa, iki televizyon programına katıldığında, geçirdiği beş yılın sorularıyla karşılaştığında ‘hatırlamıyorum’ demezdi. Geçtim vaadini. Ben de bu gerekçelerle yüzde yüz Murat Kurum’un rahatça alacağını düşündüm.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret etmedim. Gerekçelerimle birlikte iddialı bir şey söyledim. Buna tahammülsüzlük neden?” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu