RöportajlarSanatçı Röportajı

Şimal: 90’lar Pop’un En İyi Olduğu Dönemdir

Şimal, MüzikOnair'dan Alper Ergez'in sorularını yanıtlayarak müzik hayatına nasıl başladığı, yeni şarkısı ve müzik tarzının nasıl olduğundan bahsetti.

Şimal, MüzikOnair’dan Alper Ergez’in sorularını yanıtlayarak müzik hayatına nasıl başladığı, yeni şarkısı ve müzik tarzının nasıl olduğundan bahsetti.

1. Merhaba Şimal Hanım Müzikonair’a hoş geldiniz sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben İstanbul doğumluyum. Kuşadası’nda büyüdüm. 9 Eylül Üniversitesi Turizm mezunuyum. Üç kardeşiz. Evin en küçüğüyüm.

2. Müzik hayatınız nasıl başladı?

Müziğe olan ilgim ailemin içinde müzisyenler olduğu için olabilir. Abim çok iyi ney ve bağlama çalar. Babam gençliğinde bateristti. Annemin çok güzel bir sesi var. İster istemez sizin de dikkatinizi çekiyor müzik. Müziğe İlk başladığım yıllar ise ilkokul üç falan sanırım . Sene sonlarında hep şarkı söyletirlerdi öğretmenlerim. Okul korolarında hep var oldum. Bir insana bu kadar müzikle ilgili baskı kurarsanız illa müzisyen olur. Şaka bir yana müzik ben de artık tutku haline geldi ve bir türlü bu mesleği yapmam gerekiyordu profesyonel anlamda. Ben şanslı bir çocuktum çünkü ailem müzikle ilgili bana hep destek verdi. Sadece şöyle bir anlaşma yaptık aramızda. Bir başka meslek dalında diploma almamı istediler. İleride kararın değişebilir, bir altın bileziğin olsun dediler. Dokuz Eylül Üniversitesinde turizm okudum. Mevzun olur olmaz direk tekrar ailemle büyük bir toplantı yaptım. İstanbul’a yerleşmek istediğimi söyledim. Sağ olsunlar bana bütün imkanları sağladılar. Önemli müzisyen dostlarımla tanışarak maceram profesyonel anlamda böyle başladı.

3. Şimdilerde ‘’Aynı Yerde’’ isimli tekli çalışmanız ile müzikseverlerle buluştunuz. Öncelikle bu şarkınızda kimlerle çalıştınız? Biraz hazırlık sürecinizden bahsedebilir misiniz?

Sözü ve müziği zeki günere ait olan şarkımızın düzenlemsini Celil Yavuz yaptı. Klip ve fotoğraflar ise Halil Güzele ait. Şarkının hikayesini size yine şarkın sahibi yani söz yazarı zeki günerin cümlesiyle anlatıcam. Bi’ yanı aşka dair özeleştri, bi’ yanı düpedüz ne olursa olsun halâ çok seviyorum olan bir şarkı “Aynı Yerde”.. Bazı insanlar ne olursa olur bekler, bir onu bekler, hep onu bekler.. Yeniden sevemez, çünkü istemez. Bitse de bitmeyen aşkların şarkısı demişti sevgili zeki çok severek yorumladım ona buradan tekrar teşekkür ederim.

4. Klibinizde yeni imajınız ile Oscar ödüllü aktris Halle Berry’e benzetildiniz. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

İstemeden de olsa yeni imajımla böylesi güzel bir kadına benzetiliyorum çok çok mutluyum tabii ki. hoşuma gidiyor bu tarz yorumlar.

5. Müzik tarzınız hakkında neler söylemek istersiniz ve şu ana kadar gelen yorumlardan memnun musunuz?

Hem arabesk hem de pop müziğini seviyorum. İki farklı tat bunlar . Bir birine meç edilmesi çok keyif veriyor bana. Yeni şarkımıza Gelen yorumlar çok çok güzel. Özellikle şarkının 90’lar pop şarkıları gibi olduğunu vurgulamaları beni çok gururlandırıyor. Çünkü Popun en iyi olduğu dönemlerdir 90’lar. Mutluyum.

6. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Müzikonair ailesine çok teşekkür ederim. Keyifli bir röportajdı. Sevenlerime söylemek istediğim şu ‘Aynı yerde ‘ tekrar buluşmuş olmanın sevinciyle doluyum.Birbirimizi çok özlemişiz. Ara vermeden yeni şarkılarla beraber olucaz. Sizi çok seviyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu