Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Sinem Şekerer’in ‘Kartanem’i Müzikseverlerle Buluştu

Sinem Şekerer’in ‘Kartanem’i Müzikseverlerle Buluştu

oduller-reklam-banner

Almanya’nın başkenti Berlin’in pırlanta sesli sanatçısı olarak bilinen Sinem Şekerer, müzik ve sanat yönetmenliğini Türkiye’nin uluslararası tanınmış kanun sanatçısı Göksel Baktagir’in yaptığı `Kartanem´ adlı albümünü sevenleriyle buluşturdu.

Sinem Şekerer’in ‘Kartanem’i Müzikseverlerle Buluştu

Bir süredir ara verdiği sahne çalışmalarına muhteşem bir albümle ve dev bir konserle dönüş yaptı. Müzik çalışmalarını çeyrek asıra yakın süredir Berlin’de sürdüren Sinem Şekerer, 25 yıllık müzik birikimlerini ilk kez bir albümle taçlandırdı. Müzik ve sanat yönetmenliğini Göksel Baktagir’in yaptığı ‘Kartanem’ adlı albümde Baktagir’in ‘Ben Sana Aşık Oldum, ‘Hata Yaptın’, ‘Ne Olur’ ve ‘Kartanem’ ve Türkiye’nin birçok sanatçısından besteler yer alıyor.

Albümde Berlinliler`in yakından tanıdığı Udi Yurdal Tokcan’ın ‘Göl Zaman’ı ve klasik kemençe sanatçısı Selim Güler’in ‘Orada’ isimli bestesi de bulunuyor. Albüm çalışmalarının kayıt ve demlenme süreleri dahil yaklaşık 4 yıl sürdüğünü ve her eserin özenle seçildiği 6 eserden oluştuğunu söyleyen Şekerer, naif sesiyle şimdiden dinleyicileriyle adeta bir bağ kurdu.

Albümü dinlemek için tıklayın

Sinem Şekerer hakkında;

İlk müzik eğitimini mersin Çankaya İlkokulu’nda müzik öğretmenimden aldığını ifade eden Sinem Şekerer 25 yıllık müzik birikimini muhteşem bir albümle taçlandırdı.

1995 yılında aile birleşimi nedeniyle Berlin’e giden sanatçı, lise ve matematik öğretmenliği eğitimini tamamlarken yanı sıra aralıksız müzik eğitimime devam etmiştir. Hacettepe Üniversitesi’nden Berlin’e gelen eğitimcilerden 2 yıl Türk Halk Müziği ve bağlama eğitimi almıştır.

Berlin Türk Müziği Konservatuarı’nda Udi Nuri Karademirli’den şan, nüans ve teori dersleri almış, aynı zamanda 15 yıl konservatuarın koro ve solo çalışmalarında bulunmuştur.

Almanya’nın çeşitli şehirlerinde solo konserleri vermiştir (Stuttgart, Münih, Dresden, Bottrop vs.) TRT’nin Türk Sanat Müziği dalında düzenlediği Avrupa Amatör Ses Yarışması’nda 2.lik ve 3.lük ödülünü almıştır.

Berlin’de çeşitli müzik okullarında batı pop müziği, şan ve teori eğitimi ile piyano dersi almıştır. İstanbul’da TRT’nin önemli ses sanatçıları Güzin Değişmez, Munip Utandı, Ahmet Erdoğdular tarafından verilen şan ve nüans dersleri eğitimlerine katılmıştır.

Reklam
oduller-reklam-banner