Müzikonair Sony Music Rusya’dan Tamamen Çıktı! | Müzikonair
MüzikMüzik HaberVitrin

Sony Music Rusya’dan Tamamen Çıktı!

Sony Music Group , Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın devam etmesi nedeniyle Rusya'dan tamamen çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaş nedeniyle birçok müzik akış şirketi ülkeye tepki göstermişti. Sony Music Group da bu şirketlerden bir oldu. Sony Music Group, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın devam etmesi nedeniyle Rusya’dan tamamen çıktı.

YEREL YÖNETİME DEVRETTİ

Bu karar,  büyük müzik şirketinin Kremlin ve başkanı Vladimir Putin’e yönelik küresel kınamaya yanıt olarak Rusya’daki faaliyetlerini askıya almaya karar vermesinden altı ay sonra geldi. Sony Music, 7 Eylül Çarşamba günü yaptığı açıklamada Rus pazarından tamamen çıkma ve Rus şirketini ve yerel kadrosunu yerel yönetime devretme kararı aldı.

Sony Music Russia’nın Rusya’da bulunan ve şirketin plak şirketi ve bağımsız dağıtım kolu The Orchard ile çalışan yaklaşık 40 ila 50 çalışanı olduğu bildiriliyor. Sony Music, eski Rusya Genel Müdürü Arina Dmitrieva ile Sony Music’in Rus plak şirketlerinin çıkarlarının kontrolünü üstlenecek yerel bir bağımsız şirket kurmasıyla Rusya pazarını tamamen terk etmeye karar verdi. Bu yeni şirketin Sony Music’ten tamamen bağımsız ve ayrı bir kuruluş olduğu ve 25 Ağustos’ta Rusya Federal Vergi Dairesi’ne kayıtlı olduğu söylendi.

Dmitrieva’nın şirketi artık Sony Music’in yerel olarak imzalanan sanatçılarını Rusya’da temsil edecek, daha önce Sony Music Russia tarafından dağıtılan uluslararası eserler transferin dışında tutulacak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu